Logo Bundesligy

Německou ligu vedou po dvou kolech Bayern Mnichov a Hertha

Německá Bundesliga má za sebou už 2 kola. Největším překvapením druhého kola určitě přinesl zápas nováčka Lipsko proti Dortmundu. Lipsko totiž rozhodlo o výhře 1:0 až v 89. minutě. Daridova Hertha vyhrála 2:0. Lewandowski se opět trefil a pomohl Bayernu zvítězit.

Dortmund ve druhém kole německé Bundesligy zaváhal proti nováčkovi soutěže. Dortmund proti domácímu Lipsku nepředvedl takřka nic, herně byli totiž také horší. V prvním poločase vystřelil pětkrát, ale bohužel ani jedna střela nemířila na bránu. To soupeř si počínal v prvním poločase herně daleko lépe. Na bránu se mu podařilo vystřelit alespoň jednou. První půle skončila nerozhodně 0:0. Druhý poločas nám také toho moc neukázal a dále se hrál nemastný fotbal, který musel diváky trochu nudit. O eufori domácích se postaral domácí záložník Keita, který vystřídal v 84. minutě Kaisera. V 89. minutě totiž vystřelil jediný a zároveň vítězný gól, který přesně vypálil pod břevno brankáře.

Tabulka Bundesligy po 2. kole Zdroj: sport.cz

V tabulce střelců zatím kraluje polský fotbalista Robert Lewandowski, který nasázel už 4 góly. O první místo se ale zatím dělí s finským talentem jménem Pohjanpalo z Leverkusenu, který nasázel rovněž 4 góly.