Markéta Sluková a Barbora Hermannová

Plážovým volejbalistům se v Moskvě daří! Hermannová se Slukovou jsou již v druhém kole play off

Veleúspěšný tříhvězdičkový turnaj v Moskvě prožívá český plážový volejbal. Kromě toho, že nejlepší český pár Hermannová Sluková prochází turnajem zatím bez zaváhání, daří se také Dostálové s Řěȟáčkovou a mužskému páru Schweiner/Perušic.

Hermannová se Slukovou jsou v Moskvě nasazené jako pár šest a svoji roli potvrzují. Adeptky na postup do čtvrtfinále a možná i semifinále suverénně ovládly svoji skupinu a postoupily rovnou do druhého kola play off, které jim automaticky zajistí nejhůře deváté místo.

I když se zpočátku srovnávaly s moskevskými podmínkami a v úvodním setu zahajovacího utkání prohrávaly, nakonec se dokázaly z nepříjemné situace vymanit a skupinu nakonec ovládly bez ztráty setu.

Výborně se daří také dalším českým párům. Dvojice Řěȟáčková-Dostálová se dokázala probojovat do hlavní soutěže z kvalifikace a tam málem překvapily favoritky. Nasazeným dvojkám, Němkám Ludwig-Walkenhorst totiž poměrně suverénně vzaly úvodní sadu poměrem 21:14. Následně se ale Němky vzchopily a utkání otočily i zejména díkz velmi těsné koncovce druhé sady, díky které si vynutily třetí zkrácený set. Druhý zápas ve skupině čeká druhý ženský pár až v pátek.

Neuvěřitelný souboj svedli Schweiner s Perušicem proti nasazenému páru číslo 2 - Brazilcům Saymonovi a Álvaro Filhovi. Jen velmi těsně prohráli úvodní sadu 24:26, nicméně skvěle zvládli tu druhou, když Brazilci odcházeli poraženi 17:21. O v rozhodujícím setu to bylo opravdu o fous. Zkrácená sada nakonec skončila ve prospěch Brazilců poměrem 16:14. Také 31. nasazený pár Schweiner/Perušic čeká druhé utkání skupiny v pátek.

Navíc jak Dostálová s Řěháčkovou, tak i mužský pár stále drží šanci na postup do play off.