Hráči FC Viktoria Plzeň pózují v dresech

Plzeň nestačila na AS Řím a v Evropské lize končí, Džeko dal hattrick

Plzeň potřebovala v tomto zápase vyhrát, aby ještě držela naději na postup do další fáze.

Do dnešního utkání na stadionu Olimpico nezasáhli Totti, El Shaarawy a Florenzi. Za hostující tým nenastoupil akorát Řezník, který je nemocný. V bráně domácích se nepředstavil polský brankář Szczesný, dnešní zápas odchytal Alisson. Na opačné straně se představil již tradičně slovenský brankář Kozáčik.

Zápas rozhodoval německý rozhodčí Stieler

Do utkání vstoupil lépe domácí tým. V 11. minutě si s plzeňskou obranou pohrál Edin Džeko a zavěsil míč do brány. Radost domácích ale moc dlouho netrvala. Fanoušky Plzně rozveselil Martin Zeman, který se trefil po skvělém centru Kovaříka, který si naběhl po levé straně do vápna a nacentroval skvělý míč. Plzeň po této brance polevila a Řím se tlačil víc a víc do útoku. Iturbe v dobré pozici ve 20. minutě trefil dobře postaveného Kozáčika, který míč lapil. V 26. minutě obdržel Matějů žlutou kartu za podražení. V 37. minutě měl gólovou příležitost Džeko, když se hlavou jen těsně míjel bránu. O pět minut později byl opět v gólové příležitosti Džeko, který střílel z první a opět netrefil bránu, míč proletěl jen těsně nad břevnem. O další dvě minuty byl v šanci Salah, který po chybě Plzně trestal a střelou sice překonal brankáře, ale trefil jen tyč, od které se pak míč odrazil mimo hrací plochu. Na konci prvního poločasu obdržel druhou kartu také domácí hráč a to Nainggolan za nesportovní chování. První poločas tedy skončil remízou 1:1. Střely na branku ovládl Řím, který přestřílel Plzeň 5:1.

Druhý poločas začal výkopem Plzně. Oba týmy začaly opravdu opatrně a žádný z aktérů nechtěl udělat chybu. Ve 48. minutě měl šanci brazilský fotbalista Emerson, který z dálky trefil připraveného Kozáčika. O dvě minuty později měl Řím přímý volný kop. Přímák zahrával Argentinec Parades a jeho střela nebyla vůbec špatná. Jeho kop letěl přes obrannou zeď přímo na bránu a skončil na břevně, odkud se odrazil mimo hrací plochu. Po přímém volném kopu následovaly šance domácích a ti přestřelovali hostující bránu a nebo trefovali dobře postaveného Kozáčika. Střelec plzeňské branky obdržel v 55. minutě žlutou kartu za podražení. Domácí se ale přecijen dočkali gólu. Domácí Rudiger nacentroval míč do vápna na hranici pokutového puntíku, kde se zjevil Edin Džeko a ten hlavou překonal Kozáčika. Kozáčik se sice natahoval co mohl, ale na tuto skvěle umístěnou hlavičku nedosáhl. Stav byl po této brance 2:1. V 77. minutě měl dobrou příležitost Salah, který dostal skvělou přihrávku. Ten míč přeloboval a s ním i bránu a míč šel úplně vedle. O dvě minuty později měl slušnou šanci Bakoš, který trefil dobře postaveného domácího brankáře. Po této akci zahrozil Řím, poprvé po nebezpečné střele od Paradese lapil Kozáčik, o minutu později už byl ale Kozáčik krátký a na excelentní zakončení v podání Perottiho bohužel nedosáhl. V 88. minutě dokonal Edin Džeko hattrick. Právě bosenský rodák dal 5 gólů ve čtyřech zápasech, což je slušné číslo. Do konce utkání se již nic nestalo a Řím vyhrál 4:1.

Západočeši už postoupit ze skupiny nemohou, protože Astra porazila Vídeň 2:1. Vítězný gól vstřelil v 88. minutě Budescu, čímž zavřel brány Plzni k postupu do další fáze Evropské ligy.

Plzeň ztrácí na druhý tým v tabulce 4 body.

AS Řím: FC Viktoria Plzeň 4:1 (11.,61 a 88. Džeko, 82. Perotti- 18. Zeman)

Základní sestavy:

AS Řím: Alisson – Peres, Rüdiger, Fazio, Emerson Palmieri – Paredes, Strootman – Salah, Nainggolan, Iturbe – Džeko.

Viktoria Plzeň: Kozáčik – Matějů, Hejda, Limberský, J. Kovařík – Hrošovský, Hromada – Petržela, Kopic, Zeman – Krmenčík