České beach volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová

Sluková s Hermannovou hrají výborně na Grand Slamu v Long Beach

Výborně se prezentují zatím české plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou na Grand Slamu v Long Beach, kde zatím vyhrály oba zápasy ve skupině.

Na úvod si Markéta s Bárou poradily s nížším nazaseným ruským párem bez problémů ve dvou setech a vyprovodily je z kurtu za 32 minut.

Druhý zápas byl o mnoho těžší. Proti Španělskám prohrály Sluková s Hermannovou první set a ten druhý šel do dramatické koncovky. Češky sice nečelily žádnému match ballu ze strany Španělek, ale infarktový závěr druhého setu nakonec dovedly do vítězného konce v poměru 22:20. Zkrácený set se jim oproti Španělkám povedl a české duo tak může slavit jistý postup do play off.

Ve skupině se ještě utkají s polskými olympioničkami. Vítěz tohoto duelu rozhodne o tom, který pár půjde do 1. kola a který do druhého kola play off. Zápas je na programu zhruba ve 21:30 SELČ.

VÝSLEDKY

Sluková/Hermannová - 11 (CZE) - Syrtseva/Moiseeva - 22  (RUS) 2:0 (21:19, 21:13)

Sluková/Hermannová - 11 (CZE) - Ribéra/Fernandez - 27 (ESP) 2:1 (15:21, 22:20, 15:10)