Zuzana Hejnová ve Stromovce 17. ledna 2017

V Praze a Ostravě se závodilo v atletických halách. Jak si vedli Maslák, Hejnová, Rosolová či Hrubá?

Ve Stromovce se představil Pavel Maslák, který se bude chtít na halovém mistrovství Evropy v Bělehradě zapsat do historie jako první čtvrtkař se třemi tituly v řadě. Včera startoval na tratích 500 m  a 300 m a na obou předvedl světové výkony. Pětistovku zvládl v čase 1:00,99. Třístovku, kterou běžel hodinu poté, zaběhl za 32,61. Oba závody vyhrál s výrazným náskokem. V obou případech za ním na druhém místě doběhl reprezentační kolega Patrik Šorm. Jeho časy byly 1:02,21 a 33,87. Ženský závod na 300 m ovládla překážkářka Denisa Rosolová časem 37,93. Druhá doběhla mladá nadějná sprinterka Nikola Bendová za 38,55.

Pavel Máslák na závodech ve Stromovce 17. ledna 2017 Zdroj: atletika.cz/ Eduard Erben

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 m překážek Zuzana Hejnová letos už podruhé běžela hladkou šedesátku a šedesátku s překážkami. Na překážkové trati zvítězila a vylepšila svůj letošní výkon o 8 setin na 8,25. Na této trati porazila i reprezentantku-specialistku Lucii Koudelovou (8,34). Na hladké šedesátce Hejnová běžela o pouhou setinu pomaleji než v Německu – předvedla čas 7,65. Nejrychleji nejkratší tratí prolétla Barbora Procházková (7,49).

Ve výškařském sektoru byla nejúspěšnější vícebojařka Eliška Klučinová, která zdolala laťku ve výšce 182 cm. "Konkurenční" soutěž v Ostravě vyhrála juniorská mistryně světa Michaela Hrubá výkonem 179 cm.

V Ostravě padaly i další zajímavé výkony. Trojskokanka Lucie Májková se pokoušela zdolat limit na halové mistrovství Evropy. K výkonu 13,70 však bude muset ještě 15 cm přidat. Blízko limitu byl i půlkař Filip Šnejdr. Časem 1:49,49 zaostal za požadovaným mírnějším výkonem o 15 setin. Stejný čas na hladké šedesátce jako v Praze Procházková v Ostravě předvedla vítězná Marcela Pírková. Mužský nejkratší sprint opanoval Zdeněk Stromšík časem 6,76.