Mavrick Vinales

Velká cena Aragónu – sobotní kvalifikaci ovládl Mavrick Viñales

Do čtrnáctého závodu sezóny odstartuje v kategorii Moto GP z pole position Mavrick Viñales. V první řadě jej doplní Jorge Lorenzo a Valentino Rossi. Karel Abraham vyrazí z patnácté příčky, Jakub Kornfeil v Moto 3 z místa pětadvacátého.

Po deštivém pátku vysvitlo v sobotu v Aragónu slunce a jezdci tak v posledním volném tréninku hledali ta správná nastavení svých motocyklů. Ranní časy pilotů rozhodly o jejich následném rozřazení do odpoledních kvalifikací. Z té první si postup do druhé části vyjeli Jorge Lorenzo a Johann Zarco. Český zástupce Karel Abraham skončil s časem 1:48,467 na patnácté pozici a do zítřejšího závodu tak vyrazí z páté řady.

Kvalifikaci vyhrál s časem 1:47,635 sekundy Mavrick Viñales a zajistil si tak čtvrtou pole position v sezóně. Druhým nejrychlejším mužem odpoledne byl Jorge Lorenzo. V první řadě doplní dvojici Španělů na startovním gridu navrátilec Valentino Rossi, který na svůj motocykl Yamaha usedl jen jedenadvacet dní po operaci zlomené nohy. Pole position jen těsně unikla Marcu Márquezovi, který v závěru kvalifikace ve svém nejrychlejším kole havaroval.

Ve třídě Moto 2 zaznamenal nejlepší čas Miguel Oliveira. Ten mu byl nejprve kvůli údajnému překročení limitu tratě odebrán, komisaři FIM ale později své rozhodnutí opravili a vrátili dvaadvacetiletého mladíka zpět do čela. Jako druhý vyrazí do závodu Mattia Pasini, z třetího místa pak Alex Márquez.

Pole position si v kategorii Moto 3 vybojoval s časem 1:58,067 Jorge Martin. V top trojce nejrychlejších jezdců soboty jej doplnili Enea Bastianini a Aron Canet. Rodák z Rohatce, Jakub Kornfeil, vyjede do závodu z pětadvacáté pozice.