Jiří Veselý

Veselý je ve čtvrtfinále v Aucklandu! Češi zahájili kvalifikaci na Australian Open

Jiří Veselý

Tenista Jiří Veselý slaví postup do čtvrfinále na turnaji v Aucklandu na Novém Zélandu. V zápase trvajícím téměř dvě a půl hodiny porazil domácího hráče Josema R. Stathama. Proti hráči z páté stovky žebříčku se ovšem pořádně zapotil.

Původně se měl utkat s obhájcem titulu a nasazenou jedničkou Španělem Robertem Bautistou. Ten se však před začátkem soutěže odhlásil kvůli žaludečním problémům. Zdálo se tak, že Veselý bude mít postup v kapse, nikdo neočekával, že by mu 434. hráč žebříčku dělal výrazné problémy. Opak byl ale pravdou. První set dokonce prohrál v tie-breaku 8:6.

A ani druhý set nebyl pro českého tenistu jednoduchý. Oba hráči si velmi dlouho drželi svoje podání, a teprve šesté podání Stathama dokázal Veselý sebrat a pohlídat si vítězství v druhém setu a vyrovnání na 1:1.

Rozhodující set si už padesátý čtvrtý hráč žebříčku ATP dokázal pohlídat, zvítězil 6:3 a mohl slavit postup do čtvrtfinále. K vítězství Veselému pomohlo i 15 es. Ve čtvrfinále narazí Veselý na Marcose Baghdatise z Kypru.

Češi vykročili vítězně za kvalifikací na Australian Open

Správným směrem vykročil za čtrnáctou účasti na úvodní grandslam sezóny Radek Štěpánek. V prvním kole ho vyzval Američan Sekou Bangoura jemuž v žebříčku patří 257. pozice. První set vyhrál Radek jasně 6:3. V tom druhém ale vítězství urval Američan po více než hodinovém zápolení 7:6. Rozhodující set měl ale pod taktovkou Štěpánek a mohl se radovat z vítězství 6:2 6:7 a 6:2. V dalším kole na něj čeká Blaze Kavcic ze Slovinska.

Dalším postupujícím se stal devatenáctiletý Jan Šátral. Kvalifikaci v Melbourne zahájil vítězstvím nad dvanáctým nasazeným Italem Alessandrem Giannessim, kterého porazil dvakrát 7:6. Bohužel hned v úvodu skončil Zdeněk Kolář, který nestačil na Srba Pedja Krstina.