Francouzský lyžař David Poisson
Foto: facebook/David Poisson

Lyžařský svět truchlí! Sjezdař David Poisson podlehl zraněním z nárazu do stromu

Francouzský lyžař David Poisson

K tragické události došlo během včerejšího dne. Francouzský sjezdař David Poisson narazil v téměř stokilometrové rychlosti během tréninku do stromu. Svým zraněním bohužel na místě podlehl.

Zdálo se, že to bude další z mnoha tréninků na olympijskou sezónu. Sjezdař a bronzový medailista z MS 2013 David Poisson se chystal absolvovat další přípravu na závody. Ovšem pak přišel neuvěřitelný šok, krátce před cílem vyletěl francouzský lyžař z trati, prorazil tzv. B-ochranné sítě a narazil do stromu v blízkém lese.

Podle očitého svědka se Poisson řítil po svahu ve stokilometrové rychlosti. Ke zraněnému se ihned seběhli členové švýcarského týmu, kteří byli přítomni, a snažili se pomoct. „Všichni se v první řadě soustředili na společnou snahu o záchranu," uvedl švýcarský svaz v tiskovém prohlášením. Trenéři údajně zavolali záchranný vrtulník. Když nicméně přiběhli ke potlučenému Poissonovi, konstatovali jednu věc. Měl několikačetná vážná zranění, která nebyla slučitelná se životem. Helikoptéra byla následně odvolána. 

Očitý svěděk uvedl, že se záchranáři snažili francouzského sportovce hodinu a půl resuscitovat, leč marně. 

Hrozivá událost se stala v kanadském zimním středisku Nakiska, které bylo již v minulosti terčem kritiky kvůli nedostatečné ochraně. Podle lyžařů jsou ochranné sítě až příliš blízko lesnímu porostu.

Celý sportovní svět zahalil smutek. „Z takové tragické zprávy jsem strašlivě smutný. Přeju jeho rodině hodně sil! Navždycky budeš v mém srdci, kamaráde," vzkázal na sociálních sítích německý slalomář Felix Neureuther. „Tohle je zdrcující," přidala se americká hvězda Lindsey Vonn. „Tvůj smích nám bude chybět," vzkázala Poissonovi do nebe Švýcarka Lara Gut. Další kondolence přidal téměř každý lyžař, nechyběli ani Ted Ligety, Steven Nyman, Erik Guay, Marie-Michele Gagnon nebo francouzský biatlonista Martin Fourcade.

Autor: Hana Řeháková
555 119