Usain Bolt po loňském vítězství na Zlaté tretře
Foto: facebook.com/zlatatretra/

Bolt po svém posledním atletickém MS plánuje pokračovat v profesionálním sportování!

Usain Bolt po loňském vítězství na Zlaté tretře

Usain Bolt oznámil, že letošní MS v atletice v Londýně bude jeho posledním vystoupením na atletické dráze. Osminásobný olympijský vítěz však odpočívat nebude, chystá se brzy vtrhnout na fotbalové hřiště.

Bolt je velkým fanouškem fotbalu, nejvíce podporuje anglický Manchester United. Minulý rok jamajský sprinter trénoval s německým Bayernem Mnichov. A po letošním mistrovství prý nastoupí do tréninku s německou Borussií Dortmund! A proč právě Borussia? Partnerem německého týmu je společnost Puma, která sponzoruje také Bolta. Někdo by možná mohl říct, že se jedná jen o marketingový tah se strany Dortmundu a Bolta, šéf německého klubu toto však rezolutně odmítá.

„Ne, vtip to není a nejedná se ani o marketingový tah. Bolt se asi nepřipojí někdy během týdne, ale až v klidovém období (například v zimní přestávce, kterou Bundesliga má – pozn.red.). Je pro nás velkou poctou, že si Usain vybral zrovna nás“, uvedl šéf Borussie Hans-Joachim Watzke.

Borussia Dortmund Zdroj: worldsoccer.com

Že se nejedná o vtip, potvrdila i sama jamajská sprinterská hvězda v rozhovoru pro novináře během letošní Zlaté tretry.

Pokud si však fanoušci myslí, že tento tah má být pouze o tom, že Bolt bude "zapsán na soupisku" Borussie, tak jsou na omylu. Bolt totiž tvrdí, že to nedělá pro peníze, ale z důvodu jeho lásky k fotbalu. Je to celkem pochopitelné. Jelikož si v kariéře vydělal atletikou pořádnou sumu. 

Jamajský sprinter se zapojí do přípravy Borrusie a dle svých slov udělá všechno, aby dostal šanci v zápasech a mohl tak pomoci týmu k výhře, popřípadě i skórovat. Na toto však navázal, že pokud tomu dá nějaký čas a nepůjde to, že to nebude lámat přes koleno a se svým snem skončí nebo jej minimálně přesune na později. Pokud ale vše půjde dle plánu, uvidíme pravděpodobně Bolta příští rok na trávníku. V dresu Borrusie by si totiž mohl zahrát také slavnou Ligu Mistrů.

Autor: Jirka Vokřál
376 0