Česká stolní tenistka Dana Čechová
Foto: Česká asociace stolního tenisu

Čechová zůstává na MS ve stolním tenise jedinou českou hráčkou v soutěži

Česká stolní tenistka Dana Čechová

Česká olympionička z her v Londýně už bohužel zůstala jedinou hráčkou v turnaji. V pavouku mezi 32 nejlepšími však vyzve aktuální světovou pětku.

Ve druhém kole soutěží na světovém šampionátu v německém Düsseldorfu se po smíšené čtyřhře Tomáš Konečný, Hana Matelová představily další dvě dvojice ve čtyřhrách a pak dvě hráčky ve dvouhře. Do třetího kola se postoupit podařilo pouze Daně Čechové, která si výhrou nad Španělkou Galiou Dvorak zajistila postup mezi dvaatřicet nejlepších. „Je to můj největší úspěch na mistrovství světa, prostě pecka. Nebylo to samozřejmě vůbec snadné. Dva sety mi trvalo, než jsem si zvykla na její herní styl a hlavně na trávu, se kterou hraje. Příliš jsem spěchala, chtěla jsem to urvat co nejrychleji, takže z toho pramenily moje chyby,“ chrlila ze sebe během přijímání gratulací zkušená česká reprezentantka.

Po dopoledním vítězství nad Švédkou Matildou Ekholmovou cítila, že je herně v absolutní pohodě, možná z toho pramenilo úvodní přílišné nadšení. „Chtělo to zklidnit hru, nesnažit se zakončit druhým třetím míčkem, ale naopak se dostat do výměn. Pak se skóre začalo obracet. Je to skvělé dostat se na světovém šampionátu tak daleko. Je mi úplně jedno, koho mám v příštím kole, bude to zápas, který je z mého pohledu navíc, budu se snažit uhrát co nejlepší výsledek, protože své cíle tady v Düsseldorfu jsem splnila,“ dodala, aniž by tušila, že její příští soupeřkou bude pátá hráčka světového žebříčku Číňanka Chen Meng.

Kvalitu čínských hráček si už na turnaji vyzkoušela na vlastní kůži Karin Adámková. Druhá česká reprezentantka, která postoupila z prvního kola, ochutnala umění světové jedničky Ding Ning. Skutečnost, že neuhrála ani set jí přitom nijak nermoutila. „Ona je úplně někde jinde. Ovšem jsem ráda, že jsem jí vzala docela dost pověstných servisů. Jsou opravdu neskutečné. Snažila jsem se co nejvíc držet míček ve hře a hrát na hranici rizika. Jinak bych proti ní neměla vůbec žádnou šanci. Byl to opravdu zážitek, každý míček který jsem uhrála, každý bod mi udělal radost,“ svěřila se Karin Adámková po zápase.

Další hráč světové extratřídy čekal na dvojici Lubomír Jančařík, Pavel Širuček ve čtyřhře. Gao Ning se pohybuje kolem třicátého místa světového žebříčku a se svým spoluhráčem Pang X nakonec ve druhém kole porazili český pár. „Já bych rozhodně neřekl, že byli lepší. Prohráli jsme všechny sety v koncovkách a hlavně v úvodu zápasu jsme měli navrch. Rozhodl druhý set, kde jsme pokazili tři servisy a soupeř dotáhl sadu do vítězného konce. Měli jsme trochu smůly, ale za některé chyby jsme si mohli sami. Celkově vzato to nebyl špatný zápas a už vůbec ne špatný turnaj. Myslím, že jsme ve čtyřhře odevzdali maximum,“ shrnul nejen vystoupení ve druhém kole čtyřhry Pavel Širuček.

Ani ženský pár Hana Matelová, Kateřina Tomanovská se do třetího kola neprobojoval. České hráčky narazily na naturalizované Číňanky v dresech Spojených států a prohrály 1:4.

V turnaji v Düsseldorfu tak už jako jediná zůstává Dana Čechová. Také všechny deblové páry již totiž dohrály.

Mistrovství světa jednotlivců, Düsseldorf

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen, 2. kolo: Ding Ning (Čína) – Karin ADÁMKOVÁ 4:0 (5,3,7,5), Dana ČECHOVÁ – Galia Dvoraková (Šp.) 4:2 (-7,-9,7,7,9,9).

Čtyřhra mužů, 2. kolo: Gao Ning, Pang X (Singapur) – Lubomír JANČAŘÍK, Pavel ŠIRUČEK 4:1 (-6,9,8,10,9).

Čtyřhra žen, 2. kolo: Wu Yue, Zhang Lily – Hana MATELOVÁ, Kateřina TOMANOVSKÁ 4:2 (9,-10,5,-8,2,7).

Zdroj: Česká asociace stolního tenisu

Autor: Jan Linha
Témata: Analýza
84 0