Usain Bolt po loňském vítězství na Zlaté tretře
Foto: facebook.com/zlatatretra/

Největším tahákem Zlaté tretry bude opět Usain Bolt

Usain Bolt po loňském vítězství na Zlaté tretře

Už nějaký ten pátek fanoušci netrpělivě vyčkávali na vyjádření Usaina Bolta ohledně jeho účasti na Zlaté tretře v Ostravě. A dnes se konečně dočkali! Fenomenální sprinter potvrdil účast na svém oblíbeném mítinku.

V Ostravě se bude jednat o Boltův letošní premiérový start na evropském kontinentu. Zúčastní se zde závodu na 100 m. Celkově se na Zlaté tretře představí už podeváté. Na stometrové trati zde závodil čtyřikrát, třikrát běžel dvojnásobnou trať a jednou netradiční závod na 300 metrů. Nikdy zde nepoznal hořkost porážky, přitom tu poprvé běžel už v roce 2006 jako devatenáctiletý mladíček! Už tehdy ale závod na 200 m ovládl.

                              

Ani jamajská legenda, která se po letošním mistrovství světa v Londýně chystá ukončit kariéru, však nezapomíná, kde dostala příležitost závodit v mladém věku na tak velkém mítinku: „Byl to první mezinárodní evropský mítink, který mě jako juniora pozval na start, a tak se hodí, abych i při zakončení kariéry Ostravu navštívil. Fanoušci v České republice mě vždy skvěle vítají. Jsem rád, že jsem jim předvedl osm vítězství a patří mi rekordy mítinku na 200 a 300 metrů,“ uvedl Jamajčan v tiskové zprávě.

Usain Bolt s vítěznou trofejí ze Zlaté tretry 2016 Zdroj: facebook.com/zlatatretra/

Zlatá tretra bude součástí Boltova rozlučkového turné. To začíná v sobotu závodem v jamajském Kingstonu. Ostravský závod se však může pyšnit jedním „nej“. Až jamajský fenomén ukončí kariéru a všechny mítinky světa si sečtou, kolikrát u nich startoval, vyjde Ostravě jako jedinému mítinku světa číslo devět. Zatím se o prvenství s osmi Boltovými starty dělí ještě s londýnským mítinkem, ale tam se letos Bolt nechystá.

Autor: Jana Šimková
163 0