Bolt naposledy na Zlaté tretře
Foto: http://www.sport-pics.cz/

Usain Bolt nebude na MS v Londýně obhajovat zlato na své oblíbené trati

Bolt naposledy na Zlaté tretře

Tisková konference před MS a Usain Bolt odpovídá novinářům. Ano, dá se očekávat, že na světovém šampionátu v Londýně završí svoji veleúspěšnou kariéru. Ovšem když oznámil, které závody poběží, nečekaně vynechal svoji nejoblíbenější trať.

Bez nejmenších pochyb je jeho nejoblíbenější tratí "dvoustovka", na které vůbec poprvé pronikl do světa dospělých a na které překonal nepokořitelného Michaela Johnsona. Když časem 19,19 sekundy stanovil nový světový rekord, mnozí věřili, že bude atakovat hranici 19 sekund. To se však již s velkou jistotou nestane. Bolt totiž pravděpodobně dvoustovku na MS v Londýně nepoběží.

Na tiskové konferenci totiž oznámil, že se zúčastní závodů na 100 metrů a štafety na 4 x 100 metrů. O dvoustovce nepadlo vůbec slovo. A jaký má Bolt plán pro MS? "Jednoznačně chci zlato. Velice rád bych svoji kariéru završil vítězstvím" nechal se slyšet 30letý miláček celosvětového publika.

Proč v jeho repertoáru pro letošní MS nezazněla trať na 200 metrů, zatím není jasné. Zatím však také není potvrzené, že ji Bolt nepoběží. Nicméně ve svém předběžném plánu ji ze svého výčtu startů vynechal.

Nejlepší jamajský sprinter všech dob je držitelem osmi zlatých olympijských medailí. Tu devátou musel kvůli dopingu kolegy z reprezentace, Nesty Cartera z her v Pekingu vrátit. Stejně tak učinili i ostatní členové jamajské štafety. Ta byla následně ze závodu diskvalifikována. Medaile však mohou být ještě zpětně vráceny. Carter totiž s verdiktem nesouhlasí, a odvolal se k mezinárodní sportovní arbitráži CAS. Jeho slyšení ale bylo zatím odročeno na později. 

Autor: Jan Linha
Témata: Atletika Usain Bolt
469 0