Radek Juška při skoku do dálky

Už o víkendu budeme znát Atleta roku 2017

V sobotu 11. listopadu se uskuteční tradiční každoročně se odehrávající galavečer, na kterém proběhne slavnostní vyhlášení ankety Atlet roku. Do „finálové desítky“, byli vybráni atleti a atletky na základě svých nejlepších letošních výsledků. Kdo byl do ankety nominován a bude bojovat o pomyslný atletický trůn?

Petr Frydrych (oštěp). Na MS v Londýně 2017 získal bronzovou medaili v osobním rekordu 88,32m.

Zuzana Hejnová (400 m překážek). Na MS v Londýně vybojovala 4. místo za výkon 54.20. Během sezóny získala i vítězství v jednom mítinku Diamantové ligy.

Adam Sebastian Helcelet (víceboje). Na halovém ME v Bělehradě v sedmiboji vybojoval bronzovou medaili. Na vícebojařském mítinku v Götzisu přidal 4. místo v novém osobním rekordu 8335 bodů.

Jakub Holuša (1500 m). Na MS v Londýně obsadil 5. místo. Ve finále Diamantové ligy skončil osmý.

Radek Juška (dálka). V letošním roce nejprve vylepšil český národní rekord, jenž měl hodnotu 829cm. Ve finále na MS v Londýně obsadil 10. místo. Zlatou medaili získal na letní světové univerziádě, kde v kvalifikaci opět překonal hranici českého rekordu, která je nyní nastavena na 831cm.  V letošních světových tabulkách se dělí o sedmou příčku.

Pavel Maslák (400 m). Na halovém ME v Bělehradě opět získal titul šampiona za čas 45.77. Na MS v Londýně pod otevřeným nebem si doběhl pro 7. místo za letošní maximum 45.10.

Filip Sasínek (1500 m). Na halovém ME v Bělehradě vybojoval bronzovou medaili časem 3:40,26.

Tomáš Staněk (koule). Na halovém ME v Bělehradě získal stříbrnou medaili. V Třinci překonal rekord mistrovství ČR v atletice výkonem 21,61 metru. Stal se také novým českým rekordmanem ve vrhu kouli, když dokonce dvakrát v letošní sezóně poslal své náčiní do vzdálenosti 22,01m, jako první Čech v historii šel přes 22 metrů.

Barbora Špotáková (oštěp). Na mítinku Diamantové ligy předvedla své sezónní maximum 68.26m. To znamená druhou příčku letošních světových tabulek. Na mistrovství světa kralovala finálovému závodu výkonem 66.76. Světový titul vybojovala po deseti letech. Při curyšském finále Diamantové ligy získala už po páté diamantovou trofej.

Jakub Vadlejch (oštěp). Ve finále MS v Londýně se prezentoval osobním rekordem 89.73m, a získal tak stříbrnou medaili. Ve finále Diamantové ligy v Curychu obhájil loňské vítězství.

Součástí slavnostního vyhlášení elitních atletů v hotelu Ambassador – Zlatá husa na Václavském náměstí, bude i udělování ocenění v kategoriích objev roku, junior a trenér roku.

Hosté a diváci se kromě vyhlášení výsledků budou moci těšit také na hudební a pěvecká vystoupení. Celým galavečerem bude provázet moderátorská dvojice Monika Absolonová a Aleš Háma. Přenos začíná v sobotu ve 21:20.