Usain Bolt smutní s ostatními členy štafety po vlastním zranění na MS 2017
Foto: www.facebook.com/usainbolt

VIDEO: Boltovy střípky, aneb Jamajčan se loučí s kariérou v bolestech

Usain Bolt smutní s ostatními členy štafety po vlastním zranění na MS 2017

Ani sám Usain Bolt, ani nikdo jiný snad neočekával takové nešťastné loučení jamajské hvězdy jaké nakonec bylo - zranění.

Chtěl se rozloučit jako jinak, než zlatou medailí. A to se mu na stometrové trati nepovedlo. Na startu mírně "zaspal" a nakonec musel dohánět bronzovou medaili za Američany Gatlinem a Colemanem. 

V rozhovoru následně prozradil, že má obrovskou motivaci do štafety. A to potvrdil i fakt, že se postavil již na start rozběhu. Běžel poslední úsek, všem utekl a s přehledem si doběhl pro postup. 

Finále ovšem bylo jiné. Jamajskou štafetu rozbíhal netradičně překážkář Omar McLeod. Další členové štafety pak předávali Boltovi na závěrečném úseku na třetí pozici s mírnou ztrátou na Američany a Brity. Nejdřív je Bolt doháněl, ale pak to přišlo. Zhruba 50 metrů před cílem se s bolestivou grimasou chytil za nohu, přičemž to vypadalo, že si přivodil zranění zadního stehenního svalu. Skácel se k zemi a závod pro jamajskou štafetu skončil s nápisem DNF. Nečekaně zvítězili domácí Britové v čase 37,47, což je nový britský rekord. 

Sám Bolt po odkulhání do cíle nepředváděl pro diváka žádná oslavná či vtipná gesta a odebral se do útrob stadionu za pomoci lékařů. 

Takto skončil příběh miláčka publika a jednoho z největších atletických es celé historie. 

Autor: Jan Linha
Témata: Atletika Usain Bolt
561 0