Bolt naposledy na Zlaté tretře
Foto: http://www.sport-pics.cz/

VIDEO: Usain Bolt, hvězda na kterou Ostrava NIKDY nezapomene

Bolt naposledy na Zlaté tretře

Usain Bolt se ve středu naposledy představil fanouškům v Ostravě v roli atleta. Tato sezóna je pro něj tou poslední.

Bylo to naposledy a bylo to výjimečné. Nějak tak by se dal charakterizovat středeční večer na Zlaté třetře v Ostravě. Usain Bolt zde závodil naposledy. 

Bolt má pro tento závod slabost. Již několikrát to oznámil v rozhovorech a tento rok to opět zopakoval. Organizátoři Zlaté tretry zvali Bolta do Ostravy ještě než byl hvězdou a světovým rekordmanem a vždy mu zde dokázali vytvořit skvělou atmosféru a tím si tohoto jamajského fenoména získali. Bolt se jim za to odvděčil tím, že pokud byl zdravý, tak vždy do Ostravy rád dorazil. 

Ani tento rok jamajský sprinterský král ostravský mítink nevynechal. Chtěl se se zdějšími fanoušky náležitě rozloučit. Po vítězném běhu na 100 metrů si vyslechl jamajskou státní hymnu a prohlédl choreografii, kterou nechali organizátoři akce připravit. Bolt se fanouškům následně odvděčil tím, že se neunávně ještě hodinu po závodě podepisoval během jeho oslavného kolečka. Když již mnoho lidí ze stadionu odešlo, Usain se odhodlal k netradičnímu pokusu. Rozběhl se totiž do dálkařského sektoru. Všem přítomným tak ukázal, že i ve skocích do písku by mohl tento fenomén vynikat. I bez odrazového prkna letěl poměrně daleko (Viz video). Na závěr slíbil, že se do Ostravy určitě ještě někdy na Zlatou tretru vrátí, avšak již ne v roli atleta. Může to být v roli fanouška, funkcionáře a nebo i speciálního hosta. 

Jak již dříve Bolt přiznal, tak letos to nezapomněl zmínit znovu. "Takové fanoušky, jako mám každoročně v Ostravě, nemám nikde jinde na světě. Možná snad jen doma v Kingstonu. A proto se rád do Čech vracím. Ti lidi jsou tady prostě skvělí" vystřelil Bolt lichotku směrem k fanouškům na Zlaté tretře. 

Takhle se loučí šampion s mítinkem, který mu přirostl k srdci !!! 

 

Napsal: Pepa Hančl

Autor: Jan Linha
647 0