Dahlmeier - štafeta v Rupholdingu

Laura Dahlmeier je zpátky! Německá biatlonistka ovládla stíhací závod

Německá biatlonistka Laura Dahlmeier vybojovala první zlatou medaili v letošní sezóně. Další umístění na stupních vítězů získala Anastasiya Kuzmina. Češky připravila o lepší umístění střelba.

Přes patnáct tisíc fanoušků přihlíželo triumfu Němky Laury Dahlmeier, jež se po nemoci naplno vrátila do kolotoče Světového poháru a po druhém místě ze sprintu do své sbírky přidala zlatou medaili. Dahlmeier se do čela závodu dostala po první střelbě na úkor chybující Slovenky Kuzminy. Svou pozici dokázala německá biatlonistka uhájit až do konce a slaví tak první vítězství v sezóně.

O nejlepší český výsledek v dnešním stíhacím závodě se postarala Eva Puskarčíková, která sice nezahájila závod střelecky optimálně, pak ale přišlo zlepšení, díky němuž se Eva dokázala probojovat na 23. místo a získala pro české barvy nejlepší výsledek v dnešní stíhačce

Veronika Vítková v letošní sezóně podává stabilní výkony. Ovšem dnes se závod Verče střelecky úplně nevydařil. Celkem musela Verča kroužit 450 metrů navíc. V posledním běžeckém okruhu Vítková pořádně zabojovala, což v cíli stačilo na 38. místo a pár bodů do celkového hodnocení SP.

Na bodech dojela i Jessica Jislová, která chybovala čtyřikrát a do cíle dorazila na posledním bodovaném místě. Závod se střelecky vůbec nepovedl nejmladší z českého kvarteta Markétě Davidové. Juniorka, jenž si ve čtvrtečním sprintu připsala první letošní body v SP, minula polovinu všech terčů a musela kroužit závratných 1 500 metrů navíc. Do cíle dorazila tato česká závodnice jako poslední z celého startovního pole.

Stříbro získala slovenská závodnice Anastasiya Kuzmina, která bere v letošním ročníku SP jedno skvělé umístění za druhým. Podruhé v kariéře se na stupně vítězů postavila Italka Lisa Vittozi. Loni v Kontiolahti získala Vittozzi bronz.