Vítězná smíšená štafeta Norů na SP v Östersundu
Foto: https://www.facebook.com/EmilHegleSvendsenVK/

Vítková musel kroužit. Češi na úvod sezóny v mixu třináctí. Vítězí Norové. Slováci berou životní výsledek

Vítězná smíšená štafeta Norů na SP v Östersundu

V druhém závodu úvodního Světového poháru v Östersundu zvítězili reprezentanti Norska, když Emil Hegle Svendsen uhájil první místo před mohutně dotírajícím Lukasem Hoferem z Itálie. Česká republika kvůli špatné střelbě obsadila až 13. místo.

Čtveřice ve složení Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bø a finishman Emil Hegle Svendsen musela sice na střelnici třináctkrát dobíjet, ale díky nejlepšímu běžeckému času se mohla radovat z prvního vítězství v sezóně. Na druhé místo pomohl Itálii výborným výkonem na třetím úseku Dominik Windisch. Bronz v Östersundu berou Němci, kteří uhájili třetí pozici před dotírajícím Slovenskem. Norové tak obhájili loňské vítězství právě z Östersundu.

Čeští biatlonisté nastoupili do závodu v nejsilnější možné sestavě. Do štafety jako první z českých reprezentantů vyjela Eva Puskarčíková, která předávala po dvou minelách na střelnici na solidním šestém místě. Bohužel druhá část absolutně Čechům, jmenovitě Veronice Vítkové, absolutně nevyšla. Na dvou střeleckých položkách nakupila celkem 6 chyb a dokonce musela na trestné kolo. Třetí úsek měl na starost Ondřej Moravec, který bohužel běžecky zaostával (až 18. nejrychlejší čas) a předával tak se ztrátou téměř tří minut. Českou štafetu do cíle dovezl Michal Krčmář, který sice zvládl svůj úsek výborně, ale už nedokázal smazat velké manko na zbývající týmy.

Výborně rozběhnutý závod měli naši sousedé ze Slovenska, když Anastasia Kuzminová předávala na druhém místě, těsně za Finkou Kaisou Mäkäräinenovou. Matej Kazár nakonec dovezl slovenskou štafetu na nepopulárním čtvrtém místě. 

BMW IBU WORLD CUP 2017/2018

Smíšená štafeta:

1. NORSKO                                             1:11:31,7    (0 tr. kol + 13 dobíjení)
2. ITÁLIE                                                        + 5,3    (1+6)     
3. NĚMECKO                                                 + 6,4    (0+10)

4. SLOVENSKO                                             + 7,7    (0+9)
5. ŠVÉDSKO                                                + 34,5    (1+5)
13. ČESKÁ REPUBLIKA                           + 2:51,4    (1+10)
 

228 84