Václav Kolář, vítěz kategorie Elite na závodě v Blansku
Foto: http://zrcadlo.net/clanky/Vaclav-Kolar-vyhral-oba-spanelske-zavody-MS-v-biketrialu-901/

Biketrial v Blansku aneb příprava na poslední závod sezóny

Václav Kolář, vítěz kategorie Elite na závodě v Blansku

Předposlední závod série MČR v biketrialu se jel 7.10. v Blansku. Provázely jej obtížné sekce a také souboje o celkové umístění v seriálu.

V sobotu 7. 10. se v ranních hodinách postavili závodníci na start předposledního závodu série MČR  v biketrialu. Jel se v Blansku a s velkými nadějemi do něj nastoupili především kyjovští jezdci, kteří si zde mohli pojistit nebo vybojovat lepší umístění v celkovém pořadí. Kvůli rannímu dešti byla trať náročnější než obvykle a závod se tak velmi podobal tomu v  Kyjově, kde měli cyklisté podobné podmínky. Většina sekcí se jela na přírodním terénu, kameny porostlé mechem způsobily biketrialistům mnoho potíží a postaraly se i o nejedno zranění. Není proto překvapením, že několik jezdců závod ani nedokončilo a Blansko se zapsalo do letošní série jako snad nejtěžší trať roku. 

O překvapení se postarali borci z kategorie Elite. Vašek Kolář a Samuel Hlavatý jeli všechny úseky spolu a díky shodnému času v cíli a také stejnému počtu trestných bodů byli diváci svědkem děleného prvního místa. Oba cyklisté svým výkonem potvrdili to, že patří mezi nejlepší biketrilisty v České republice. Třetí místo obsadil Michal Kuběnka, který na první dva ztratil celých 42 bodů. 

V kategorii Juniorů se vedly o trochu tvrdší boje,  a to hlavně o bronzovou pozici. Závod s přehledem ovládl opět Marek Pochtiol, který si tak pojistil vítězství v celém šampionátu. Těsně za ním skončil kyjovský Ondra Krúpčik. Ze stejného města pocházející Michal Kůřil , projel cílem jako třetí v pořadí a vybojoval si tak naději na lepší umístění v celkovém pořadí. 

Iva Antlová, která ovládla závod v Kyjově, tentokrát v kategorii Femine vybojovala bronz a i přes drobné chyby byla se závodem spokojená. Celkový výkon kyjovských chválil vedoucí Pavel Kůřil, který spolu s trenéry započal přípravu na finálový závod v Brně, kde se současně jede i mistrovství Evropy.

Závod naopak hůře dopadl pro Štěpánku Mudrychovou jedoucí v kategorii Poussin, která si po pádu přes řidítka rozsekla horní ret a musela z něj odstoupit. Nebyla však jediná, kvůli náročnosti trati se vzdalo i dalších pět závodníků.

Václav Kolář při závěrečném ceremoniálu děkoval bratrům Procházkovým za celoživotní přínos pro biketrial a jejich dlouholetou závodní činnost.

Poslední závod série MČR startuje 11. listopadu na brněnském Výstavišti. 

Autor: Jakub Netahlo
157 0