Mistrovství ČR v biketrialu
Foto: Pavel Kůřil

Mistrovství České republiky v Biketrialu.

Mistrovství ČR v biketrialu

16. 9. se v Kyjově uskuteční šestý závod ze série mistrovství České republiky v Biketrialu. Mezi sebou se utkají závodníci ze všech věkových kategorií a bude tak rozhodně na co koukat.

Mistrovství ČR v biketrialu Zdroj: Pavel Kůřil Pozvat na tento závod nás přišel ředitel závodu a předseda klubu Biketrial Kyjov Pavel Kůřil. "Ve spolupráci se sponzory jsme pro závodníky připravili krásné ceny, ale také náročné tratě kde se závodníci pořádně zapotí. Bude se tak na co dívat a závod si užijí nejen závodníci, ale i diváci." Očividně si tak Pavel se svým týmem dali pořádně záležet, aby se jednalo o jeden z vrcholů Biketrialové sezóny.

Samotný závod začíná v 10:00 kategoriemi mistrovství (elita a junioři) a přebor (senioři, femine, minime, benjamin, poussin) České republiky.Od 11:30 pak startují kategorie Hobby. Závod se jede na dvě kola při čemž se každé kolo skládá ze sedmi sekcí (kontrolních úseků). Každý ze závodníků si volí pořadí sekcí dle vlastního uvážení a na zvládnutí každého úseku má dvě minuty (platí pro všechny kategorie). Na absolvování celého závodu pak má závodník 245 minut. Do tohoto času se započítává také prohlídka tratě, zvolení strategie a čekací doba ve frontě před úsekem.Závodu se má účastnit kolem 80 závodníků z celé republiky a to včetně Ondřeje Krúpčika, který tuto sobotu vyhrál závod ve Sklence ze série Youth Games nebo úřadujícího mistra republiky v kategorii juniorů Marka Pochtiola. Mistrovství republiky se skládá celkem z devíti sérií a ta další se jede 23.9. v Březové u Sokolova. O zbývajících závodech vás budeme informovat na našich stránkách a o nic tak nepřijdete.  

Autor: Jakub Netahlo
Témata: Biketrial
229 48