Václa Kolář na tripu v Madridu
Foto: Václav Kolář

Nahánění s policií, zajížďka na kávičku nebo pochvala od Macaskilla - vše v novém videu Václava Koláře

Václa Kolář na tripu v Madridu

Biketrialová sezóna sice skončila už v polovině listopadu, pro Václava Koláře to však neznamená, že by měl od kola volno. Pro své fanoušky si připravil další video, tentokrát ze Španělska, kam si zajel na šálek kávy.

Na začátku listopadu absolvoval Václav Kolář závod v Číně a odtud odjel rovnou do Španělska, kde na něj čekala posezóní dovolená. "Co by to bylo za dovolenou bez kola? Vždyť já si nedokážu představit, jak jinak ten čas trávil," svěřil se.

Natáčení jeho nového videa trvalo osm dní, Václav Kolář v něm jede na speciálu Inspired Fourplay 24. Ten ale není jako ostatní biketrialová kola. Má o něco širší pneumatiky, je kratší s vyššími řidítky a hlavně asi o pět kilogramů těžší. Celkově je to jakýsi mezičlánek mezi biketrialovým kolem a BMX speciálem. "Když jsem se vrátil z Číny, bylo těžké se rozjezdit, obzvlášť když jsem se s kolem seznamoval až při natáčení. Nejhorší byly vysoké seskoky, kde jsem skákal tři až čtyři metry, z těch jsem měl největší respekt," přiznává Kolář. Nakonec vše dopadlo dobře a právě spojení biketrialu s BMX je to, co Václavu Kolářovi na tomhle kole tolik učarovalo. 

Celé natáčení provázelo také několik kuriózních okamžiků, a to hlavně kvůli španělským policistům. "Při jízdě v metru mě zastavila policie a došlo i na legitimaci, naštěstí z toho nebyl žádný finanční postih." Tomu se český biketrialista vyhnul i v druhém případě. "Na natáčení jedné scény jsme se museli vracet tři dny po sobě, protože jsme byli pokaždé ochrankou vykázáni z areálu. Třetí den už rovnou volali policajty, ale stihli jsme to natočit a zmizet, takže to bylo v pohodě,"  Setkání s policisty v metru. Zdroj: Václav Kolář Celé video, které je koncipováno jako Václavova zastávka na kávu v Madridu a sklidilo pozitivní ohlasy nejen veřejnosti, ale i v biketrialových kruzích. "Psal mi třeba Danny Macaskill, s kterým jsme kamarádi, a který jezdí úplně neskutečně. Hodně mě to potěšilo." 

Přes vánoční svátky má Kolář volno a na začátku ledna ho čeká jeden z jeho nejoblíbenějších závodů, a to opět ve Španělsku. 6. ledna jede na sever země do Reinosa, kde se již tradičně uskuteční exhibiční závod, kam jsou pozváni jen ti nejlepší jezdci z celého světa. Bude zde také Václavův největší rival Raul Gutierrez nebo legenda tohoto sportu Dani Comas. Uvidíme, jak se českému jezdci v takovéto konkurenci povede. On sám, se už ale závodu nemůže dočkat. 

Autor: Jakub Netahlo
125 16