Michal Kůřil, Marek Pochtil a Ondřej Krúpčik
Foto: Pavel Kůřil

Rozhovor s Onřejem Krúpčikem a Michalem Kůřilem

Michal Kůřil, Marek Pochtil a Ondřej Krúpčik

O Kyjovské dvojce Ondra a Michal jsme již psali v článku o MS v biketrialu. Tentokrát nám poskytli rozhovor ihned po závodě ze série MČR v Kyjově.

Ahoj borci. Máte za sebou závod na domácí půdě, jak se po dojetí cítíte?

Michal: Závod mi moc nesedl a mohlo to být daleko lepší.

Ondřej: Já mám taky smíšené pocity, ale se svým výkonem jsem spokojený. 

Jak moc váš výkon komplikoval ranní déšť a to, že sekce byly mokré?

Michal: Poznat to bylo hodně a to hlavně v sekcích ve svahu, kde to hodně klouzalo. Problémem v prvním kole byly také sekce s pneumatikami, které ale naštěstí v průběhu dne uschnuly. 

Ondřej: Pro mě taky byly nejhorší sekce ve svahu, ale potom se bahno přeneslo i na ostatní sekce, takže to vyšlo nastejno. 

Která ze sekcí vám naopak dělala nejmenší problémy?

Ondřej: Jedna z kamenných sekcí, tam se mi jelo moc dobře.

Michal: Mně zase nejvíce sedla sekce betonová, kterou mám rád i při tréninku a rozumím si s ní.

Co říkáte na své celkové umístění? Michal skončil na čtvrtém místě a Ondra na druhém. Jste s výsledky spokojeni?

Michal: Mně by můj výsledek měl pomoci hodně, protože jsem porazil svého největšího rivala v druhé části sezóny a díky tomu jsem s dnešním závodem spokojen.

Ondřej: Mě těší, jak jsem dopadl a s výsledkem jsem spokojen. Díky dnešnímu výsledku jsem si utvořil větší náskok před závodníkem na třetí pozici.

Další závod jedete v Březové u Sokolova. Máte nějaké speciální plány na přípravu?

Ondřej: Příprava bude probíhat asi jako na každý závod. To znamená třikrát týdně trénink a poté v sobotu brzo ráno odjezd na závody.

Michal: Já to s přípravou budu mít malinko složitější, protože v Olomouci, kde studuji, zatím nemám kolo, takže příprava na další závod bude spíš mimo kolo. 

Můžeme prozradit, že Ondra měl před závodem komplikaci v podobě zlomeného rámu kola, který si zničil při exhibici, takže dnešní závod odjel na kole vypůjčeném. Jak to vypadá na závod v Březové? Budeš už mít vlastní kolo?

Ondřej: Bohužel výroba rámu trvá dlouho, takže pořád budu mít kolo vypůjčené. Ze začátku závodu jsem se s tím celkem pral, ale nakonec jsem si na kolo zvyknul, takže věřím, že můj výkon to v dalším závodě neovlivní. 

Děkujeme za rozhovor pánové a přejeme do dalšího závodu hodně štěstí.

255 23