Pavel Kůřil se synem Michalem
Foto: Pavel Kůřil

Rozhovor s Pavlem Kůřilem

Pavel Kůřil se synem Michalem

V sobotu 16.9. jsme se zúčastnili MČR v biketrialu v Kyjově. Ředitelem závodu je Pavel Kůřil, zeptali jsme se ho na historii závodu a jak byl spokojen s letošním ročníkem.

Dobrý den, Pavle. Jak jste spokojen s průběhem dnešního dne?

S průběhem jsem spokojený. Hlavně proto, že ráno to vypadalo, že bude pršet celý den, ale nakonec nám pršelo jenom dopoledne. Tratě sice mírně navlhly, ale mohlo to být výrazně horší. Takže jsme vděční, že nám počasí umoudřilo.

Máte nějaké ohlasy od závodníků? Bavil jste se s nimi už o závodě?

Tak co jsme se bavili, tak závodníkům se závod líbil. Hlavně proto, že sekce byly sice dlouhé, ale velmi různorodé, takže každý si našel něco svého. Měli jsme tady pneumatiky, kameny i dřevo a každý ze závodníků si tak užil svých oblíbených překážek. 

Jak dlouho probíhala příprava sekcí a celkově příprava tohoto závodu?

Příprava sekcí a závodu, v podstatě, probíhá už někdy od poloviny roku a to hlavně takové ty větší věci, které potřebujeme udělat, jako úpravy terénu bagrem nebo přesun velkých překážek. Po administrativní stránce je to čtrnáct dní intenzivní práce před závodem. 

Tento závod ke Kyjovu již neodmyslitelně patří. Přinesl letošní ročník nějaké změny oproti minulým letem.

To ani ne. Řekl bych, že si udržujeme svůj dosavadní standart, proto jsme se rozhodli, že pojedeme dvakrát sedm sekcí a nechtěli jsme to nějak záměrně natahovat a rozšiřovat. Také z toho důvodu, že nominace na MS už jsou za námi i samotné mitrovství je už za námi. Chceme, aby si to kluci spíše užili a zajeli si to do konce sezóny o titul mistra republiky. 

Kyjovští závodníci za sebou mají poměrně úspěšný den. Pomohlo někomu z nich dnešní umístění v celkovém hodnocení mistrovského poháru?

Po dnešním závodě si většina pojistila svoje současné příčky. Tedy kromě Ivy Antlové, které se povedlo předjet slečnu Pecháčkovou, což je pro ní obrovský úspěch. Uvidíme, jak se našim závodníkům povede ve zbylých závodech sezóny.

Děkujeme za pozvání na dnešní závod a přejeme hodně úspěchů. Na shledanou.

Autor: Jakub Netahlo
Témata: Biketrial
114 0