Václav Kolář
Foto: www.vasekkolar.com

ROZHOVOR: Václav Kolář posouvá biketrial o úroveň výš. Nové video natočil na jeden záběr

Václav Kolář

K natočení svého dalšího videa potřeboval Václav Kolář celkem 200 palet. Celý klip je unikátní také tím, že se jej rozhodl natočit na jeden záběr, čímž posunul biketrial na další úroveň. Jak se vyrovnával se špatným počasím a kde sehnal tolik palet nám prozradil v exkluzivním rozhovoru.

Jak vzniknul nápad na natočení takového videa?

Nápad na video z palet, které je natočené celé na jeden záběr bez střihů, jsem měl v hlavě zhruba od května. Přišlo mi to celkem originální. Přemýšlel jsem, jak by se dalo video, kde bylo použito 200 palet, zrealizovat. Obvolával jsem různé výkupny palet, až to nakonec vyšlo v blízkosti Kyjova na cyklostezce.

Co sis od celé akce sliboval? Jaký byl tvůj cíl?

Každým rokem, když mi skončí sezóna, tak natáčím různá videa. V dnešní době je potřeba dělat věci s nápadem, co nikdo jiný nedělá. Tohle byl zrovna super nápad, který se podařil, i když to nebylo lehké a neobešlo se to i bez nějakých pádů, jelikož mou jízdu zkomplikovalo počasí a občasný déšť. Měl jsem strach, palety klouzaly, ale zhruba na devadesátý pokus se mi podařilo celou vymyšlenou jízdu projet. Teď čekám, zda se video na internetu chytne a bude mít úspěch.

Natočit takové video by asi nešlo jen tak, kdo všechno s tebou na tomto projektu spolupracoval?

Velké poděkování patří Všem lidem, kteří se na mém paletovém trialovém video projektu podíleli a pomohli. Největší díky patři klubu Biketrial Kyjov a hlavně Pavlovi Kůřilovi. Hned za ním druhé velké díky kamarádovi Ondrovi Šenkovi, který byl trpělivý a celé video mi natočil. Byla to těžká práce i pro kameramana, jelikož jde o video na jeden záběr a nic nezkazit není zrovna jednoduché.

Jednalo se jen o jednorázovou akci, nebo plánuješ něco podobného i do budoucna?

Vloni jsem točil street trialové video bez brzd a mělo celkem úspěch. Teď před MS v Číně jsem natočil tohle paletové video na jeden záběr a ještě teď valím do Madridu natočit video a odpočinout si po sezóně.Pro více zajímavých videí a novinek můžete odebírat můj Youtube kanál na youtube.com/vasekkolar a nebo mě sledovat na Instagramu a Facebooku.

Celé video si můžete prohlédnout zde.

Autor: Jakub Netahlo
431 63