Jaký bude nový klub Pavla Vrby?
Foto: facebook.com/pg/TrenerVrba

Fotbal: Jaká bude budoucnost Pavla Vrby?

Jaký bude nový klub Pavla Vrby?

Pavel Vrba je od prosince stále bez angažmá. Jaké bude jeho další působistě? Tuzemský klub, nebo zahraniční angažmá?

Rozsáhlá sága o dalším působení trenéra Pavla Vrby se blíží ke svému rozuzlení. Možná už do konce týdne by mohlo být jasno. „Pokud se nestane něco zásadního, je všechno nastavené tak, že Vrba kývne na nabídku Plzně,“ říká zdroj z koučova okolí, který si nepřál být jmenován.

Jaký bude nový klub Pavla Vrby? Zdroj: facebook.com/pg/TrenerVrba


Někdejší trenér národního týmu či Machačkaly si ovšem nadále drží otevřené tři směry.

První vede na západ. Od generálního manažera Viktorie Adolfa Šádka má Vrba na stole už několik týdnů nabídku, obě strany jsou na veškerých náležitostech domluveni. Vrba by navíc přicházel do známého a téměř nezměněného prostředí.

Druhý směr vede do hlavního města, na Letnou. Pražská Sparta má o úspěšného trenéra velký zájem, s Vrbou je v kontaktu od jeho konce v Machačkale (prosinec 2016). Nabízí mu i lepší podmínky, než jaké by dostal v Plzni. Překážkou dohodě ale jsou Vrbovy požadavky směrem k managementu, nastavení jasných pravomocí a v rozhodovacím procesu o přestupech a dalších strategických záležitostech. Největší překážkou byla by jistě šedá eminence na Letné - Jaroslav Hřebík. Zkušený kouč si navíc uvědomuje, že by se mu s ohledem na plzeňskou minulost nemuselo dočkat od fanoušků zrovna vřelého přivítání.

AC Sparta Praha vs. Viktoria Plzeň Zdroj: www.facebook.com/fotbalovasalanda

Třetí linka míří daleko za české hranice, do ruské Premier ligy. Právě k velké východní zemi se Vrba dlouho upínal, po konci v Machačkale vyčkával na další laso. O Vrbu prý projevil zájem Krasnodar, který chtěl ale otázku nového trenéra řešit až koncem května, nacož nechtěl zkušený stratég čekat.

Jak to tedy dopadne? Převezme trenér Pavel Vrba klub, který dotáhl na vrchol a kde nastartoval svoji úspěšnou kariéru?

441 0