Jaký bude nový klub Pavla Vrby?
Foto: facebook.com/pg/TrenerVrba

Fotbal: Pavel Vrba se vrací do Plzně!

Jaký bude nový klub Pavla Vrby?

Exreprezntační trenér Pavel Vrba se vrací do Plzně, se kterou slavil dva ligové tituly. Zkušený stratég tak utnul spekulace o jeho příchodu na Letnou či k nějakému zahraničníku klubu.

Před třemi a půl lety pláchl z Plzně k české reprezentaci, od léta se ovšem trenér Pavel Vrba vrací tam, kde slavil největší úspěchy. Samozřejmě do Plzně k mistrovskému mužstvu Viktorie. Vrba dal Plzni přednost před Spartou a upsal se jí na příští tři roky.

Zvažoval nabídky z ciziny i z pražské Letné, to třiapadesátiletý Pavel Vrba po podpisu nového kontraktu nepopíral. „Duben pro mě představoval v rozhodování konečnou," přiznával kouč.

„Komunikoval jsem se zahraničními kluby, ale nevedlo to k tomu, abych podepsal smlouvu," prozrazoval Vrba. „I se Spartou jsem jednal. Rozhovory to byly seriózní a vážné, ale nakonec jsem se rozhodl pro Plzeň. Tedy znalost prostředí, do něhož se vracím, rozhodla," rozpovídal se Vrba, který si jako svého asistenta přivádí někdejšího reprezentačního manažera Dušana Fitzela.

U týmu zůstanou i Bečka s Horváthem, kteří sedí provizorně na lavičce a měli by dovést Viktorii k mistrovskému titulu.

„Dohrají soutěž a až pak se budeme bavit, kdo bude v jaké funkci ve Viktorii dál fungovat," přidával Vrba a vyjádřil ochotu být současnému tandemu nápomocen.

Vizi má v hlavě srovnanou. Jasně, pregnantně. Navázat na éru, která je v Plzni spojena s jeho jménem. Přidat ke dvěma titulům další. Pokračovat tam, kde v prosinci roku 2013 skončil.

„A dostat se zase někdy do Ligy mistrů a opět ji v Plzni zažít, protože to je nejvíc, po čem může české mužstvo toužit a čeho může dosáhnout," shrnoval Pavel Vrba své cíle, k jejichž naplnění nemíní bourat a přebudovávat současný plzeňský hráčský kádr.

„Nemyslím, že bude vyžadovat velké zásahy, a už teprve neuvažuji o tom, že bych chtěl vyměnit šest hráčů. Současný tým odvádí dobré výkony, o čemž svědčí dva tituly, které za dobu mé nepřítomnosti získal, stejně jako jeho momentální postavení v české lize. Spíš přemýšlím o tom, že bych šestadvacetičlenný kádr zredukoval, protože na můj vkus je až moc široký. Vystačím si s dvaceti hráči, protože to optimum. A mezi nimi bych chtěl přivítat dvě nové posily," prozradil nový plzeňský kouč Pavel Vrba hned při inauguraci něco ze svých plánů.

Autor: Jakub Kepka
148 0