Luis Suárez a jeho ruka proti Ghaně
Foto: http://www.relevant.at

Hraní rukou ve fotbale. TOP 10!

Luis Suárez a jeho ruka proti Ghaně

Každý fotbalový fanoušek ví, že úmyslné hraní rukou je ve fotbale zakázáno, ale i tak se čas od času objeví jedinci, kteří zkusí své štěstí a ruku při hře použijí. Pojďme se podívat na TOP 10.

V tomto výběru TOP 10 nalezneme, jak hvězdy současné kopané (Cristiano Ronaldo a Lionel Messi), tak i fotbalové legendy v čele s Diegem Maradonou. 

Právě Diego Maradona má na svědomí vůbec nejznámější hraní rukou v dějinách fotbalu. Psal se rok 1986 a na MS v Mexiku se střetly celky Argentiny a Anglie. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodla Boží ruka, kterou zahrál právě Maradona a Argentina se mohla radovat z vítězství 2:1. Sám Maradona dlouhou dobu odmítal, že by v památném čtvrtfinále rukou opravdu zahrál. Až v roce 2002 se ve své autobiografii k ruce přiznal a o 6 let později se Anglii veřejně omluvil a oznámil, že pokud by mohl vrátit čas, tak by rukou již nezahrál. 

Ovšem ve videu se objevují i hráči, kteří zahráli rukou ve snaze zabránit inkasování. Tím vůbec nejznámějším je Luis Suárez. V roce 2010 na MS v Jihoafrické republice se odehrál čtvrtfinálový zápas mezi fotbalisty Ghany a Uruguaye. Když běžela poslední minuta prodloužení, tak Luis Suárez na brankové čáře zastavil míč letící do brány za pomocí ruky. Dostal červenou kartu, avšak ghanský záložník Asamoah Gyan penaltu neproměnil a Uruguay se nakonec radovala z vítězství po penaltách. 

162 0