Tomáš Koubek dovedl Rennes k vítězství

Jak se o víkendu vedlo českým legionářům?

Evropské fotbalové soutěže mají za sebou svá další kola, ve kterých se představilo i několik českých fotbalových legionářů. Jak se našim fotbalistům tento víkend dařilo?

Tomáš Koubek dovedl Rennes k vítězství Zdroj: ČTK Tomáš Koubek:

Bývalý brankář pražské Sparty se poprvé představil ve francouzské Ligue 1 a hned se prezentoval výborným výkonem. Několika skvělými zákroky pomohl svému týmu k vítězství nad Marseille v poměru 1:3. Koubek byl navíc vybrán do ideální jedenáctky kola

Jakub Jankto:

Udinese Calcio se konečně dočkalo premiérového vítězství v Serii A. Ve třetím zápase sezóny přivítalo Udinese na domácím hřišti FC Janov. Jakub Jankto odehrál 73 minut a vstřelil jedinou branku zápasu.Udinese tak nakonec porazilo FC Janov 1:0

Jankto zařídil výhru nad Janovem Zdroj: facebook.com/FotbalZpravy Antonín Barák:

Antonín Barák se v tomto kole poprvé probojoval do základní sestavy Udinese a hned předvedl velmi dobrý výkon. Odehrál celý zápas a na jeho konci byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání

Jakub Brabec:

Stejně jako Koubek, Jantko, Barák, tak i Brabec se znatelně zapsal do statistik utkání. Jeho Genk v 6. kole cestoval na hřiště Gentu, kde dlouho prohrával 1:0. Vyrovnání přišlo až v 89. minutě a postaral se o něj právě český stoper. Exsparťanský stoper navíc nastoupil do utkání s kapitánskou páskou!

Matěj Vydra:

Derby nastoupilo ke svému zápasu již v pátek, kdy na svém hřišti přivítalo Hull. Matěj Vydra nastoupil v základní sestavě a právě on rozhodl o tom, jak se bude zápas vyvíjet. Dvěma góly v 15., respektive 34. minutě poslal Derby do vedení. Zápas nakonec skončil výsledkem 5:0 a Vydra na hřišti vydržel 80 minut.

Jan Kliment:

Také Jan Kliment se tento víkend dokázal střelecky prosadit. V 57. minutě zápasu proti Odense vyrovnával na konečných 1:1 a pojistil si své místo v základní sestavě.

Filip Novák:

Dalším českým střelcem tohoto víkendu byl obránce Filip Novák, který v 27. minutě snižoval na 2:1. Jeho Midtjylland nakonec v Kodani padl v poměru 4:3.

Vladimír Darida:

V zápase proti Brémám vydržel Darida na hřišti 70 minut a jeho Hertha nakonec na domácím hřišti jen remizovala 1:1.

Pavel Kadeřábek:

Odehrál 90 minut proti Bayernu Mnichov a na konci zápasu mohl slavit fantastické vítězství 2:0.

Petr Čech:

Odchytal celý zápas a podařilo se mu udržet čisté konto proti Bournemouthu. Arsenal zvítězil 3:0.