Lionel Messi
Foto: http://www.101greatgoals.com

Lionel Messi zmešká 4 zápasy v kvalifikaci na MS 2018

Lionel Messi

Kapitán argentiské reprezentace Lionel Messi byl potrestán od mezinárodní fotbalové federace FIFA. Ve čtvrtečním kvalifikačím duelu proti Chile rozhodl zápas penaltou, nicméně místo oslav urážel rozhodčího, a tak si teď za trest vynechá čtyři zápasy v kvalifikaci MS. 

Lionel Messi vynechá čtyři zápasy kvalifikace MS, argentiská reprezentace bude muset hrát bez něj

Lionel Messi Zdroj: www.101greatgoals.com Útočník argentiské reprezentace Lionel Messi při utkání rozhodl konečný stav, když proměnil penaltu v zápasu proti Chile. Zajistil tak týmu postup na MS 2018, z čehož mohl mít radost, ale naopak se rozčiloval a urážel rozhodčí.

Nabízí se možnost, že se fotbalista může proti rozhodnutí odvolat. "Musíme se proti tomu rozhodnutí odvolat a uvidíme, jak to půjde," řekl šéf argentinské reprezentace Jorgge Miadosqui. "Jsme ale naštvaní a smutní, protože (Messi) teď nebude s týmem," dodal.

A kvůli čemu se Messi vlastně tak naštval? Messiho rozzlobila signalizace asistenta rozhočního, který upozornil na jeho faul. Messi rozhazoval rukama a na rozhodčího dokonce křičel. Po zápase mu navíc odmítl podat ruku.

Kromě absence na zápase musí Messi navíc zaplatit i peněžitý trest. Částka se pohybuje kolem deseti tisíc franků (= zhruba 250 tisíc korun). 

Lionel Messi zmešká duely s Bolívií, Uruguayí, Venezuelou, Peru a vrátit se může v říjnu - na závěrečné kvalifikačních soubojů v utkání s Ekvádorem.

Autor: Tereza Rýparová
207 0