Ligový rozhodčí Jan Jílek.

Pět největších chyb rozhodčích v nejvyšší české fotbalové soutěži

Podzimní část sezóny české fotbalové HET ligy je úspěšně za námi. Lídrem zůstává Viktoria Plzeň, která má náskok čtrnácti bodů na druhou Slavii Prahu a třetí Sigmu Olomouc. Jedním z nejslabších článků v letošní sezóně jsou opět rozhodčí. Jakých největších chyb se v posledních letech dopustili?

Fotbaloví rozhodčí v české lize někdy opravdu škodí. V mnohých zápasech se naskytnou situace, které by mohli rozhodčí odpískat daleko lépe. Někteří arbitři byli sice potrestání, ale případné body to týmům nevrátí.

Pět největších chyb rozhodčích v české HET lize

5. Libor Kovařík (Sparta: Teplice)- rok 2015

Na zápas Sparty s Teplicemi zejména hráči lázeňského města dlouho nezapomenou. Blížil se konec utkání a stav byl bezbrankový. V osmaosmdesáté minutě dostal David Lafata míč do pokutového území a krátce na to po vymyšleném kontaktu s protihráčem upadl na zem. Rozhodčí ihned odpískal pokutový kop. K míči se postavil Bořek Dočkal a penaltu proměnil.

4. Martin Nenadál (Sparta: Příbram)- rok 2016

Běžel již druhý poločas a Sparta vedla na domácí půdě již 2:0. Probíhala devětapadesátá minuta a Jan Rezek se dobýval do pokutového území. Tam mu dal stopku Ondřej Mazuch a Rezek následně upadl. Jasná penalta, která ale odpískána nebyla. Hlavní rozhodčí Martin Nenadál poté dostal stopku na dva zápasy.

3. Jan Jílek (Slavia: Baník)- rok 2017

Baník zajel na zápas za bouřlivým soupeřem do Edenu. Slávisté toto utkání zvládli a vyhráli 2:1. Baník však mohl mít z tohoto zápasu alespoň bod, kdyby rozhodčí odpískal penaltu. Blížil se konec pětaosmdesáté minuty a Milan Baroš dostal přihrávku od svého spoluhráče. Dál už nepokračoval, protože jej nedovoleně zastavil Jugas. Podle většiny to byl nedovolený zákrok, po kterém se měla pískat penalta.

2. Karel Hrubeš (Olomouc: Slavia)- rok 2017

V zápase mezi letos dobře hrající Olomoucí a pražskou Slavií padl gól rukou, který rozhodčí Karel Hrubeš uznal. Komise arbitrů poté uznala, že branka platit neměla. Zápas skončil remízou 1:1.

1. Jan Jílek (Slavia: Sparta) - rok 2017

Již podruhé je v našem žebříčku Jan Jílek. A zcela zaslouženě. V pražském derby mezi Slavií a Spartou totiž neuznal jasný gól, který padl v devětadvacáté minutě. Milan Škoda dostal přesnou přihrávku od Stocha, kterou okamžitě vyslal na bránu. Míč až za brankovou čárou zastavil Costa a fanoušci se radovali ze vstřeleného gólu. Jan Jílek však viděl vše jinak a regulérní branku neznal. V utkání navíc rozhodčí chybovali vícekrát.

Do žebříčku se nedostal rozhodčí Tomáš Kocourek, který nařídil nesmyslný pokutový kop v zápase pražských rivalů Dukly a Sparty v roce 2016.