Brankář Arsenalu zasahuje v duelu proti Huddersfieldu

Petr Čech a volejbal? Takhle smečuje český brankář!

Pouhá tři čistá konta chybí českému brankáři Petru Čechovi k překonání milníku 200 zápasů bez obdrženého gólu v anglické Premier League. Včera svým volejbalovým uměním pomohl Arsenalu deklasovat Huddersfield 5:0.

Jeden z nejlepších fotbalových brankářů historie Petr Čech ve 14. kole anglické nejvyšší soutěže dokázal, že není pouhým fotbalistou, který "umí jenom kopat do balónu". Běžela 54. minuta středečního zápasu mezi čtvrtým Arsenalem a čtvrnáctým Huddersfieldem, když střelu hostujícího útočníka Mounieho z pokutového území zblokoval stoper domácích Nacho Monreal. Míč se zvolna snášel do malého brankoviště, ale Petr Čech nezazmatkoval a s jistotou zkušeného smečaře italské nejvyšší volejbalové soutěže A1 zasmečoval míč od břevna do zámezí.

„Během velmi krátké doby jsme dali tři góly a bylo hotovo. Jsem rád, že jsme získali tři body a těší mě i čisté konto a důležitý zákrok ve druhé půli za stavu 1:0," zmínil se na svém webu bývalý český reprezentant a současná jednička londýnského Arsenalu.