Fanoušci Viktorie Plzeň
Foto: FCVP/Daniel Ulrich

Pohledem Viktoriána: Šílená hra, obrana, útok, všechno. I rozhodčí

Fanoušci Viktorie Plzeň

Viktoria Plzeň doma překvapivě prohrála s Mladou Boleslaví 1:2 a na domácím hřišti na jaře v lize ještě nevyhrála. Skóre otevřel hostující Mareš, zvyšoval Hubínek a v závěru již pouze snížil Bakoš. Je zde tradiční pozápasový blog Pohledem Viktoriána.

Toto jaro je šílené. OK, postoupit do osmifinále Evropské ligy je hezké a velký úspěch, ale hlavní je HET liga. A tam se vůbec neboduje. Myslel jsem si, že vítězství ve Zlíně vrátí viktoriány na vítěznou vlnu. Zvládnout doma Boleslav, to má být povinnost.

Jenže ten výkon?! Hrozné. V obraně nezajištěné, beci daleko od stoperů, stopeři nezajištění. Vše bylo vidět v obou gólech. Limberský, a poté i Kovaříky byli daleko od Hájka, který šel absolutně nezajištěný do souboje. Pak již mohl jít Mareš, respektive Hubínek sám na bránu. Toto jsou základy, pánové!

Ještě více mě ale zaráží, že oba poločasy byly stejné. A to ve druhém viktoriáni hráli proti deseti. V útoku to bylo bez nápadu, rychlosti, přechodu, přímočarosti. Připomínalo mě to jaro za Pivarníka. Hráči ospalí, bez nápadu, pouze nákopy a neefektivní centry. Jaký to rozdíl oproti podzimu.

Vše se musí zlepšit. Facek bylo dost, už se musí zabrat. Teď dvojzápas pravdy – nejprve dohrávka v Ostravě a následně na Bohemce. Ne ne, to nebudou lehké zápasy. Ještě se nakonec vyjádřím k rozhodčímu Zelinkovi. Letos chybuje, neustále. Patří k nejhorším sudích v lize, ale pořád píská ty největší zápasy, což rozhodně tento byl. A znovu to po…. Ten (ne)gól na konci bych mu nevyčítal, ale jeho metr byl úplně mimo. Jedno dá kartu za nic, podruhé jasný zákrok a žádnou kartu nevytáhne… Další ztráta, ale devět bodů je devět bodů, co, slávisti?

24 0