Hráči Viktorie Plzeň v čele s Michaelem Krmenčíkem slaví branku do sítě Partizanu

Pohledem Viktoriána: Tvoří se famózní příběh českého fotbalu? Tento tým na to má

Dlouho to tam ne a ne spadnout. Až v 67. minutě otevřel skóre Michael Krmenčík a vítězství pojistil v nastaveném čase Aleš Čermák. Je zde další tradiční blog z rubriky Pohledem Viktoriána.

Michael Krmenčík slaví gól Zdroj: Twitter.com/UEFA Europa League Dlouho to byl bezgólový válec. Přesně takový, ne-li ještě lepší, jako ten, který ještě s Pavlem Horváthem ve středu pole přešel do osmifinále Evropské ligy před pěti lety. Tenkrát jasně viktoriáni přejeli Neapol v součtu 5:0 a postoupili do stejné fáze soutěže jako nyní.

A dokonce se stejným mužem na lavičce! Pavel Vrba je prostě třída. Dostat provinční prvoligový klub na české výsluní, to vyžaduje umění. Když ale k tomu přidáte nadstavbu v podobě pravidelných postupů do vyřazovacích fází v Evropě a jste konkurenceschopní v Lize mistrů, to už musíte být Pan Trenér.

Pojďme ale k dnešnímu zápasu. Překvapilo mě zařazení Martina Zemana místo Milana Petržely, ale je pravda, že to ze strany Petržely není zatím na jaře žádná sláva.

Začátek utkání stejný jako proti FCSB v létě. Tlak, šance, ale žádné branky. Po poločase stejné. Je k nevíře, co nedal Radim Řezník... A troufám si tvrdit, že kdyby v 67. minutě nepřišel gól Michaela Krmenčíka, tak by Partizan nakonec postoupil.

Sestava Viktorie Plzeň, která vyběhla proti Partizanu Zdroj: Twitter.com/FC Viktoria Plzeň V již zmiňovaném čase ale fanoušci mohli vidět perfektní akci. Lukáš Hejda našel parádním pasem Krmenčíka, který si skvěle pokryl míč a zakončil křížem mimo dosah Stojkoviče. Nad Hejdou se ještě pozastavím. Tak skvělý výkon jsem od něj snad ještě nikdy neviděl. Klobouk dolů.

Výtečně zpacifikoval Tawambu, který se v zápase k ničemu nedostal. Narozdíl od úvodního utkání, kdy mu bylo ze strany stoperů poskytnuto více prostoru. Bylo vidět, že obránci Viktorie na něj již byli lépe připraveni.

Avšak toto tvrzení platí i pro beky Partizanu, kteří naopak kromě gólové akce skvěle pokryli Krmenčíka. Od trenérů dostali jasný vzkaz: Ani centimetr prostoru! A když ho na chvíli dostal, byla z toho branka. Takto se říká o Anglii!

Gólman Partizanu zasahuje před Lukášem Hejdou Zdroj: Twitter.com/FC Viktoria Plzeň A jeden, na pohled nenápadný muž ve středu pole, si zase řekl o Itálii. Patrik Hrošovský hrál úžasně. Jakmile přijde Evropská liga, jeho výkon roste o 100 % nahoru.

Tento tým je úžasně poskládaný. Opravdu parádně do sebe zapadá. A má určitě navíc než "pouze" osmifinále. Uvidíme, každopádně zda se rodí český fotbalový příběh. Takový, na který se bude vzpomínat pořádně dlouho...