Naštvaný Michael Krmenčík
Foto: FCVP/Ladislav Nussbauer

Pohledem Viktoriána: V Ostravě přišlo zlepšení, ale pořád to není ono

Naštvaný Michael Krmenčík

Viktoria Plzeň v dohrávce 18. kola HET ligy remizovala na hřišti Baníku Ostrava. Souboj prvního s posledním týmem tabulky přinesl šance, ale gól skvělí diváci ve Vítkovicích na Městském stadionu neviděli. Západočeši tak ještě o bod navýšili náskok před druhou Slavií. Tradičně vám přinášíme pozápasový blog Pohledem Viktoriána.

Toto jaro není ono. Je to dáno určitým uspokojením, ne úplně dobrou formou opor či smůle, která se v Ostravě viktoriánům lepila na paty. Zápas bych rozdělil na tři fáze – plzeňská první patnáctiminutovka, ostravská část od 15. do 30. minuty a pak na hřišti úřadovali hosté.

Výhra by asi slušela víc. Ale ani Baník nebyl dopředu bezzubý, Hruška vytáhl několik parádních zákroků. Celkově se mi moc líbil, změna byla potřeba. Povedlo se i nasazení Aleše Čermáka, který se dostal i do dvou možností. K tomu ale hlavně skvěle využíval občasné poziční nedisciplinovanosti defenzivního štíta Hlinky.

Krásnou ukázkou byla šance Marka Bakoše v závěru první půle. Čermák skvěle přebral balon a hned z druhého doteku jej poslal na rozeběhnutého slovenského snipera, který byl asi faulován brankářem Laštůvkou. To se ale řešit nebude, protože je to Plzeň, že jo?

Milan Petržela znovu potvrdil svou pověst. On se do těch šancí dostane, ať už z brejku nebo z druhé vlny. Ale nepromění je, stejně jako dnes. Tři body jsou prostě zapovězené, v závěru ještě Tomáš Chorý trefil břevno. Toto jaro je opravdu zvláštní, každopádně náskok se nijak výrazněji neztenčil, deset bodů je slušný polštář. Ale rychle zabrat!

21 0