SESTŘIH: Bohemians - Dukla Praha 2:0. Klokani se blíží pohárům, tentokrát uběhali Duklu

Kdo by před sezonou čekal, že po 19. kole budou Bohemians na šesté pozici čtyři body za Spartou? Asi málokdo. Ale po suverénním vítězstvím nad Duklou tomu tak opravdu je.

Ještě den před startem zápasu nebylo jisté, jestli se opravdu bude hrát. Ve čtvrtek večer obešel Tomáš Bárta, výkonný ředitel LFA (Fotbalové asociace České republiky), a Karel Hrubeš, zastupující rozhodčí, hřiště. Nakonec posoudili, že se utkání odehraje. "Trávník jsme shledali ve velmi dobré stavu, tudíž není důvod, aby se zítřejší utkání neodehrálo," řekl Bárta.

Trávník stoprocentně připraven nebyl, přesto diváci viděli skvělý fotbal. Hned ve 4. minutě se po pasu za obranu řítil na bránu Nečas, který se zahnal až k brankové čáře. Přesto ještě stihl nahrát pod sebe na dobíhajícího Maška, od kterého se míč dostal k Bartkovi. Hlavičku pravého křídla Bohemians ale vyhlavičkoval z brankové čáry bek Kušnír.

Ve 22. minutě již pronikající Nečas volil střelu na zadní tyč, se kterou si ale brankář Rada poradil. O pět minut později už domácí vedli. Bartka nesmyslně ve vápně fauloval Podaný a Mašek vsítil již druhý gól z penalty v jarní části HET ligy.

Pak tempo zápasu přecejen upadlo. Dukla se nemohla k ničemu kloudnému dostat. To bylo dáno hlavně tím, že trojce hostujících hráčů ve středu hřiště vůbec fyzicky nestačila na domácí záložníky. Zejména Jindřišek odehrál parádní zápas, většinu pasů za obranu Dukly měl na starosti právě on.

A v 86. minutě přišla defintivní pojistka. Střídající Tetteh si našel parádní přihrávku pravého obránce Dostála a bylo hotovo. V závěru ještě dostal druhou žlutou kartu Bilovský, ale tato červená již neměla na konečný výsledek vliv.

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 2:0 (1:0)

Branky: 27. Mašek z pen., 86. Tetteh. ŽK: Dukla - Bezpalec, Kušnír, Miloševič, Djuranovič, Bilovský. ČK: 89. Bilovský.

Sestavy:

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Hašek ml. - Reiter (89. Záviška), Mašek (78. Tetteh), Bartek - Nečas (84. Švec). Trenér: Hašek st.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Tetour (10. Bezpalec), Bilovský - Miloševič, Holík (77. Douděra), Djuranovič (61. Brandner) - Holenda. Trenér: Hynek.