Tomáš Hübschman vstřelil gól

SESTŘIH: Zlín - Jablonec 0:4. Severočeši nadělili debakl, Zlínu premiéra nového trenéra nevyšla

Jablonec díky včerejší výhře v tabulce předskočili Bohemians, dnes mohli mít svěřence kouč Petra Rady možnost si vrátit šesté místo zpět. A povedlo se! Domácí Zlín přejeli 4:0 a braly všechny tři body.

Tomáš Hübschman vstřelil gól Zdroj: Twitter.com/FK Jablonec Fastav Zlín přivítal na lavičce nového trenéra. Vlastimil Petržela nahradil odvolaného Páníka, který na jaře s týmem uhrál jediný bod. V minulém kole navíc museli zlínští utrpět debakl 0:4 na hřišti Karviné.

A i přesto, že se vyměnili trenéři, zlepšení nenastalo. Hostující Jablonec se ujal vedení ve 13. minutě, když střelu zamířil přesně k tyči. Poté ještě tvrdě vypálil Mehanovič, ale to bylo od Zlína vše. Ve 22. minutě se prosadil přes obranu Fastavu Jovovič. Záložníkovu střelu ještě zvládl vyrazit Matejov, ale dobíhající Hübschman dorazil míč do sítě. Byl to jeho první gól v HET lize při 201. startu.

Kouč Zlína Petržela ještě do poločasu dvakrát střídal, kompletní počet tří střídání využil o přestávce. Ani to nepomohlo, v 50. minutě vybojoval míč Trávník, posunul ho do strany na Masopusta, který přeloboval gólmana Dostála.

A drtička nebrala konce. O čtyři minuty později doklepl po rohu hlavou míč Chramosta a bezmocný Dostál inkasoval během dvou kol osm branek. Zlín tak svého soka neporazil osmkrát za sebou, z toho šestkrát prohrál. Premiéra kouči Petrželovi nevyšla, napravit to bude moct za týden v Teplicích.

FC Fastav Zlín 0:4 FK Jablonec
Góly:
Hosté:
13. Jovović, 32. Hübschman, 50. Masopust, 54. Chramosta

Sestavy:

Domácí: S. Dostál – Kopečný (43. Bartošák), Hnaníček, Gajič, Matejov – Mehanović (44. Beauguel), Jiráček, Janíček (C), Holzer (46. Ekpai) – Železník, V. Vukadinovič.

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek (69. Zelený) – Hübschman (C) – Trávník, Považanec – Masopust, Chramosta (79. Doležal), Jovović (88. V. Kubista).