Danny
Foto: slavia.cz

Slavia Dannyho nepotřebuje. Poslední zápasy naznačily, že do stylu hry vůbec nezapadá

Danny

Portugalec Danny přišel do Slavie v létě ze Zenitu Petrohrad jako jedna z velkých posil. Jeho působení není propadákem, ale Danny nenaplnil očekávání a po příchodu nového trenéra Jindřicha Trpišovského se vůbec nehodí do stylu hry.

Danny Zdroj: slavia.cz Nedá se říct, že by bývalý kapitán Zenitu Petrohrad hrál doslova špatně. Ale nepodává zářné výkony, které možná někteří fanoušci sešívaných očekávali.

Pod Jaroslavem Šilhavým ještě mohl uplatnit svou techniku, geniální řešení a pasy za obranu. Na podzim Slavia rozhodně nehrála tak silově jako momentálně, a to Dannymu poměrně vyhovovalo.

Po příchodu nového realizačního týmu se v Edenu začal praktikovat takzvaný totální fotbal. Jinými slovy všichni útočí, ale zároveň brání, obrana hraje vysoko a na riziko. A poslední zápasy ukázaly, že se Slavia bez Dannyho obejde.

V Jihlavě jeho příchod na hřiště hru sešívaných nezvedl, ale zde se dá portugalcův výkon dávat na vinu nepříznivým přírodním podmínkám. V Mladé Boleslavi Danny procitl až po půli za rozhodnutého stavu. Do té doby se nemohl prosadit přes organizovanou obranu Boleslavi, ale bylo to způsobeno z velké části tím, že ho dostatečně nevyužívali spoluhráči.

Poslední dva mače ale krásně ukázaly, že Slavia Dannyho nepotřebuje. Proti Sigmě Olomouc sešívaní dlouho nedokázali modro-bílou hradbu překonat. Danny byl mimo hru a Slavia dokonala obrat z 0:1 na 3:1 až bez Dannyho. Sílou, ne fotbalovostí.

V derby se to téměř opakovalo. Danny dostal důveru od začátku, Slavia ale se Spartou prohrávala o půli již 0:3 a trenér Trpišovský nevýrazného Portugalce stáhl už o přestávce a na jeho místo dosadil Hromadu. I slovenský mládežnický reprezentant výrazně přispěl ke srovnání výsledku.

Jak je vidět, tak se dá očekávat, že je pouze otázkou času, kdy Danny ze Slavie odejde. Pro totální fotbal nemá fyzické distribuce a aktuálně je nepotřebný.

Autor: Jakub Lebloch
23 0