To je start snů! Martin Dúbravka se poprvé postavil do branky Newcastlu a hned doma proti slavnému Manchesteru United. O co víc, vychytal nulu a jeho tým zvítězil 1:0 díky brance Ritchieho!

Tento zápas měl náboj! První poločas sice moc šancí nepřinesl, ale druhá půle stála za to. V první polovině si Martin Dúbravka připsal dva zákroky. Nejprve v 32. minutě vyrazil na rohový kop slabou střelu Lingarda, o tři minuty později se ale blýskl výborným zákrokem. Tělem vyrazil střelu Martiala, který proti slovenskému reprezentantovi běžel úplně sám!

Druhá půle začala poměrně zhurta. Ritchie se ocitl tváří v tvář De Geovi, ale rozhodčí odpískal nepatrný ofsajd. V 53. minutě se již radoval Lukaku, jenže jeho brance předcházel faul, a tak gól nemohl být uznán.

Regulérní branku vstřelil až v 65. minutě Ritchie. Po několika hlavičkách v pokutovém území se míč odrazil přímo jemu do kroku a balon z malého vápno poslal levačkou k tyči. 1:0 pro domácí.

Pořádně perné chvilky zažíval bývalý brankář Sparty či Liberce v 54. minutě. Alexis Sanchéz ho  sice obešel, ale nedokázal zakončit do prázdné brány, jelikož velice dobře zasáhl obránce Newcastlu. Dúbravka však tuto situaci již neviděl, jelikož ho ještě před výborným zákrokem  proti střele Alexise zasáhl spoluhráč a on musel být ošetřován.

V 77. minutě měl ještě více štěstí. Martial totiž z pouhých pěti metrů dvakrát po sobě trefil jeho spoluhráče Lejeuna. Svůj perfektní výkon dovršil pár vteřin před koncem, když naposledy vyrazil střelu Maty. Pak se již nic nestalo a Newcastlu se díky nečekanému vítězství posunul na třináctou pozici.

Důbravkovy momenty:
14. Seřval spoluhráče za průnik Martiala.
18. Sebral venku z brány špatný míč. Pogby dopředu, rozehrál s klidem nohama.
22. Odkop míče. Nenašel spoluhráče.
26. Lapil jednoduchý míč a založil protiútok.
32. Prvni zákrok proti přízemní střele Lingarda.
34. Odkop po faulu na jednoho z jeho spoluhráčů.
34. Špatná rozehrávka
35. FANTASTICKÝ zákrok! Vychytal nájezd Martiala tváří v tvář!
36. Něco pro diváky! Robinzonádou sebral nepovedený centr.
38. Martial hlavou minul. Důbravka nemusel zasahovat.
45. Důbravka nemusel po tečované střele zasahovat, lapil ale následný rohový kop.
50. Dobrým výběhem sebral míč ještě před Lingardem.
52. Odkop na druhou polovinu hřiště po přihrávce spoluhráče.
53. Gól Lukaku, ale předcházel mu faul, takže neplatí.
54. Alexis mířil z úhlu mimo.
57. Alexis Důbravku obešel a měl před sebou polo prázdnou bránu, slovenského reprezentanta zachránil spoluhráč. Důbravku ale při zákroku zasáhl spoluhráč, nakonec pokračoval ve hře.
58. Lapil nepovedený pas Lingarda.
68. Vyrazil pumelici Younga.
77. Martial dvakrát trefil spoluhráče Důbravky na brankové čáře.
94. Perfektní zákrok na závěr proti střele Maty!

SESTŘIH UTKÁNÍ:

Newcastle United Manchester United 1:0
Góly: 65. Ritchie
Sestavy:
Domácí:
Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, P. Dummett – Ritchie, Diamé, Shelvey, Kenedy (84. Atsu) – Ayoze Pérez (90+4. Hayden) – Gayle (78. Joselu).

Hosté: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Young – N. Matić (77. McTominay), P. Pogba (66. Carrick) – Martial, Lingard (66. Mata), Alexis Sánchez – R. Lukaku.