Gaffour byl kdysi i v širším výběru Celty Vigo.

Neskutečný kousek předvedl obránce Gaffoor a navíc proti svému bývalému zaměstnavateli. Takový vlastní gól se vidí opravdu zřídka kdy.

Mickaell Gaffour (30) se proslavil něčím, co rozhodně nechtěl. Jeho dosavadní kariéra vůbec nenesla žádné hvězdné záblesky, v domovské Francii se neprosadil vůbec, byť prošel mládežnickou líhní AS Saint Etienne.  Zamíříl tedy k sousedům do Španělska, ani zde však díru do světa neudělal. Neprosadil se do "A" týmu Celty Vigo a svou soutěž odpovídající jeho kvalitě našel až ve II. španělské lize, kde za několik let vystřídal 4 celky.

Podobně nevysvětlitelný zkrat lze těžko obhájit. Francouzský obránce týmu Albacete byl po "vlastňáku" psychicky zcela zdeptán a trenér ho raději po chvíli vystřídal.

Zkraje druhého poločasu hrála domácí Numacia s Albacete vyrovnaný zápas a držela těsné vedení 2:1. Vlastní gól Gaffoora však jako by zapříčinil naprostou destrukci hostujícího týmu a hráči Albacete odjeli s debaklem 5:1 domů. Jeho branka může vyvolávat i konspirační teorie o záměrech jeho autora. Třicetiletý zadák hrál ještě předloni právě za Numancii. Buď je dobrý herec, nebo se opravdu spletl, o čemž by spíše vypovídala jeho bezprostřední reakce. Sotva po překonání vlastního brankáře z úctyhodné vzdálenosti se totiž Gaffoor mrtvolně skácel na zem a na nohy mu museli pomáhat i protihráči. Zničený Gaffoor zápas nedohrál, trenér jej vystřídal po 10 minutách a u dalších dvou inkasovaných branek tak na hřišti už nebyl. Zázrak oproti papírovým předpokladům se tak nakonec vůbec nekonal – v tabulce druhá Numancia předposlední Albacete deklasovala. Mnohem více než debakl však zůstane v paměti hráčů i fanoušků Gaffoorův vlastenec.

Autor: Rosťa Králik