První semifinálový zápas mezi Hradcem Králové a brněnskou Kometou

Brněnští se doma rozstříleli. Svým fanouškům nabídli famózní podívanou

Brněnská Kometa doslova zlikvidovala hokejisty Hradce Králové. Ve třetím semifinále toho ve svém hokejovém království hostům moc nedovolili. Perfektní Čiliak vygumoval všechny hradecké pokusy a pomohl tak k osmigólové výhře domácího celku.

Brněnští vstoupili do třetího semifinálového zápasu svižně. Rybár Hruškovu střelu pohlídal. O první gól zápasu se postarali domácí. Modrobílí si vytvořili tlak, který nakonec zužitkoval Ondřej Němec. V deváté minutě byli hosté blízko vyrovnávacího gólu. Tečovaný puk se odrazil od obránce Komety. Čiliak zasáhl lapačkou a vlastnímu gólu zabránil. V závěru třetiny si brněnští vytvořili obrovský tlak. DRFG aréna dokonce explodovala po Němcově střele. Podle videorozhodčího gól neplatil. Následně měli domácí další šanci. Nakonec skončila první třetina za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé třetiny vstoupili domácí famózně. Ve dvacáté druhé minutě navyšoval na 2:0 Martin Erat. Brněnští využili přesilovou hru. Ve dvacáté šesté minutě se mohli hradečtí z protiútoku dostat do kontaktu. Čiliak i tentokrát svůj tým podržel. V půli zápasu už to bylo 3:0 pro domácí. Svůj druhý gól v zápase trefil Ondřej Němec. Hradečtí se stále nevzdávali. Picard ale netrefil bránu. Ve třicáté šesté minutě domácí vedli o čtyři branky. Čtvrtý gól zápasu vstřelil Hynek Zohorna. Pro hradecké hokejisty se zápas nevyvíjel vůbec dobrým směrem.

Do třetí třetiny nastoupil Hradec s novým brankařem. Místo Rybára nastoupil do branky Ondřej Kacetl. Tomu ale čisté konto nevydrželo dlouho. Ve čtyřicáté druhé minutě navyšoval na 5:0 Martin Nečas. Netrvalo dlouho a Hradec Králové v Brně prohrával už 6:0. Puk do hradecké svatyně tečoval Martin Zaťovič. O dvě minuty později prošel za Kacetlova záda třetí puk, celkově sedmý v hradecké brance. Krejčíkovu přihrávku využil Michal Gulaši. Brněnské gólové hody nekončily ani v padesáté druhé minutě. Ondřej Němec zkompletoval hattrick a brněnští vedli v zápase už 8:0. V brněnské DRFG aréně bylo samozřejmě vyprodáno. Osm domácích gólů a vedení v sérii 2:1 vidělo 7 700 lidí.

HC Kometa Brno - Mountfield HK 8:0

Branky a nahrávky: 8. O. Němec, 22. M. Erat (J. Krejčík, Zaťovič), 29. O. Němec, 37. H. Zohorna (Mallet), 43. Nečas (H. Zohorna), 46. Zaťovič (M. Erat, J. Krejčík), 48. Gulaši (J. Krejčík), 52. O. Němec