Jakub Voráček

Češi byli dnes v NHL k nezastavení! Tři dali gól, další asistovali

Dnešní noc se českým hokejistům hodně povedla. Jakub Voráček, Radek Faksa a Vladimír Sobotka vstřelili branku. Tomáš Plekanec zaznamenal dvě asistence a bod si připsal také Radim Vrbata.

Montreal se dnes utkal s posledním týmem NHL s Arizonou Coyotes. Canadiens se ujali vedení 2:0 po první dvacetiminutovce. Po té druhé byl stav 4:3 stále pro domácí. Coyotes dokázali ve třetí třetině otočit stav a zvítězit 5:4. Jedná se tímto o jejich první výhru v základní hrací době v letošním ročníku NHL. Dvě asistence si v tomto utkání připsal český forvard Tomáš Plekanec.

Dvoubodový večer zažil také další český útočník, Jakub Voráček. Jeho Philadelphia se dnes v noci střetla s týmem Winnipeg Jets. Jakub Voráček vstřelil úvodní branku utkání již ve druhé minutě. O další tři minuty později si zapsal i asistenci. Zápas skončil v základní hrací době nerozhodný 2:2 a rozhodnout musely nájezdy. Voráček se sice v penaltách zapsal mezi úspěšné střelce, ale šťastnějším týmem byli domácí Jets, kteří tak porazili Flyers 3:2 po samostatných nájezdech.

Dallasu se dnešní zápas moc nepodařil. Spíše vůbec. Hvězdy dnes vyjely do Tampy. Blesci zatím suverénně vede celou ligu NHL. Na střely bylo utkání vyrovnané 28:28, ale góly dávala zejména Tampa. Domácí tým vstřelil dohromady šest branek, Ondřej Palát si žádný bod nepřipsal. Na opačné straně vstřelil Dallas pouze jediný gól a to z hole Radka Faksy.

Dalším střelcem, který se dnes dokázal prosadit, byl Vladimír Sobotka. St. Louis Blues poměřili síly s Edmontonem Oilers. Favoritem utkání byl domácí Edmonton s útokem Draisaitl- McDavid- Maroon. Střelecky byl lepším týmem hostující celek, který poslal na bránu soupeře dohromady 39 střel. Domácí ,,pouze" 30. Za domácí tým se dokázal trefit pouze Stroome. Blues vyhráli zápas 4:1 a jednu branku vstřelil také Vladimír Sobotka.

Posledním českým hokejistou, který dokázal v noci bodovat, byl Radim Vrbata. Jeho Florida. se utkala se San Jose, kde hraje také Tomáš Hertl. Góly však dávali pouze Panteři. Nejdříve v první minutě druhé třetiny se trefil Sceviour a poté osm minut před koncem zápasu Bjugstad, kterému nahrával právě Vrbata.