Hokejový zápas Česko - Švýcarsko (vpravo Tomáš Plekanec)

Česko slaví první vítězství na turnaji Karjala nad Švýcarskem

Česká hokejová reprezentace se dnes v rámci turnaje Karjala Cup střetla se Švýcarskem. Zde potvrdila roli favorita a zvítězila 3:2.

Čeští hokejisté se dostali do vedení 1:0 již ve druhé minutě první třetiny. Jakub Krejčík poslal puk na Milana Gulaše, který střelou z první prostřelil Senna. Švýcaři poté svou hrou vyrovnali aktivitu. Proti vstřelení gólu byl ale skvěle chytající Mazanec, který chytá v seniorské reprezentaci vůbec poprvé. V závěrečné první periodě měli poslední slovo právě Češi. Jakub Klepiš parádně našel mezi kruhy Lukáše Radila, který rychlou střelou překonal brankáře patnáct sekund před koncem první dvacetiminutovky.

Z kraje druhého dějství dokázali Švýcaři snížit na rozdíl jedné branky. Po chybě v obranném pásmu se k puku dostal Gaetan Haas, který po objetí brány zasunul kotouč do Mazancovy brány. Hra ztratila tempo z první třetiny, hodně se kouskovalo, viděli jsme spoustu nepřesných nahrávek. Češi měli poté sedm minut před koncem přesilovku pět na tři, kteoru využili celkem rychle. Autorem branky byl Dominik Kubalík. Poté pokračovala klasická přesilovka pět na čtyři, ale tu se nám využít nepodařilo. Čeští hokejisté měli v prostřední části spoustu přesilovek, ale nepodařilo se jim je využít. Do konce druhé třetiny se již nic nestalo a stav byl 3:1 pro české barvy.

Dalšího gólu jsme se dočkali až v polovině závěrečné třetiny. Švýcarsko dalo kontaktní gól z hole Andrese Ambühla. Švýcaři poté byli lepším týmem a vytvářeli si hned několik slibných šancí. Vyrovnat se Švýcarům už nepodařilo, patnáct sekund před koncem hry předvedl Mazanec parádní zákrok. Češi i díky němu zvítězili 3:2.

Hvězdou utkání na české straně bly zvolen Jakub Klepiš , na opačné straně to byl Ambühl.

Česko: Švýcarsko 3:2

Branky a nahrávky: 3. Gulaš (J. Krejčík, D. Kubalík), 20. Radil (Klepiš, Nakládal), 33. D. Kubalík (Gulaš) – 23. Haas (Praplan, Hollenstein), 51. Ambühl (Du Bois, Loeffel)sss

Střely na branku: 29:26