HC Oceláří Třinec a Champions Hockey League

CHL: Do čtvrtfinále slaví postup všechny tři české týmy, Liberec porazil obhájce titulu

Dnes probíhaly odvetné zápasy Hokejové Ligy mistrů. Všechny tři české týmy dokázaly zvítězit v odvetných zápasech a zaslouženě postupují do čtvrtfinále.

Třinec nastoupil do odvetného zápasu pohotově. Již v šesté minutě poslal Tomáš Linhart dělovku na bránu. Jeho střelu tečoval za švédského brankáře Tomáš Marcinko. Oceláři tak vedli 1:0. Poté se hrál poměrně vyrovnaný hokej. Tomuto zápasu nic nechybělo. Diváci viděli vysoké nasazení, kvalitu obou celků, ale také tvrdé souboje a frustraci některých hokejistů. Na domácí straně předváděl perfektní zákroky opět Šimon Hrubec, který patří v CHL k velkým oporám třineckých hokejistů. Na další gól jsme si museli ve Werk Areně počkat až do šestapadesáté minuty. Obrovskou chybu v přesilové hře Ocelářů dokázal využít Lars Bryggman. Záhy mohli jít třinečtí opět do vedení, ale Chmielewski nedokázal překonat brankáře. Ten jeho pokus zlikvidoval levým betonem. Malmö hrálo dvě minuty před koncem bez brankáře. V útočném pásmu si vytvořili stálý tlak a tlačili se do zakončení. Minutu před koncem jel Linhart na prázdnou bránu a od modré čáry ji netrefil. Osmnáct vteřin před koncem dokázal vstřelit vítězný gól zápasu David Ciencala a posunul Třinec mezi osm nejlepších týmů CHL.

HC Oceláři Třinec: Malmö Redhawks 2:1

První zápas: 2:1

Branky a nahrávky: 7. Marcinko T. (Linhart T., Irgl Z.), 60. Cienciala (M. Kovařčík) – 57. Bryggman (Händemark)

Střely na branku: 29:21

Počet diváků: 4 782

Druhým českým zástupcem, který postoupil do osmifinálových bojů, byl Liberec. Ten po šesti minutách hry prohrával 0:1, když se trefil Pontus Widerström. Bílí Tygři dokázali ještě v první třetině srovnat hru na 1:1. Od modré čáry pálil kapitán Martin Ševc, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenomže domácí Frölunda opět vedla. V polovině zápasu se dokázal prosadit Victor Oloffson. Liberec vstřelil další gól až v šestačtyřicáté minutě. Šmíd objel bránu a poslal puk do brankoviště, kde ho do brány dopravil obránce Frölundy. Bylo srovnáno 2:2. Liberečtí po tomto gólu zvýšili aktivitu a tlačili se dál do zakončení. Liberec oživil naděje na postup mezi osm nejlepších týmů CHL v devětačtyřicáté minutě, když se trefil Jaroslav Vlach. Liberec vedl v tomto zápase 3:2 a celkově vyrovnal na 5:5. Jenomže zápas na 3:3 dokázal srovnat Grundström. Gólové hody neustály. O pár sekund později si vzal vedení zpět Liberec, díky Lukáši Vantuchovi. Zákrok dne předvedl poté slovenský brankář Jaroslav Janus, který si poradil proti střele domácího týmu.  O pár chvil později už ale lovil puk ze sítě. Přesilovou hru využil Lasch. Bylo opět srovnáno, tentokrát na 4:4. Opravdu hokej, jak má být. Liberečtí si závěr zápasu zkomplikovali, když dostali dvouminutový trest za příliš mnoho hráču na ledě. I tak to Liberec nevzdával a odvolal brankáře Januse. Poté si Liberec vynutil faul. Tygři hráli v pěti proti čtyřem. Zbývala minuta do konce a Liberec to dokázal. Martin Bakoš napálil kotouč na bránu a prostřelil brankáře. Liberec šel do vedení 5:4 v tomto zápase a celkově srovnal na 7:7. Do konce základní hrací doby se poté nic nestalo a na vítěze jsme si museli ještě počkat. Náledovalo desetiminutové prodloužení, kde nakonec byli úspěšnější liberečtí hokejisté, kteří postupují do čtvrtfinále.

Frölunda Indians: Bílí Tygři Liberec 4:6 v prodloužení

První zápas: 3:2

Branky a nahrávky: 7. Widerström (Hjalmarsson, Stålberg), 32. Oloffson (Lasch, Almquist), 51. Grundström (Lundqvist, Lasch), 55. Lasch (Lundqvist, Grundström) – 19. Ševc (Bakoš, Krenželok), 44. Šmíd (Krenželok, Jašek), 49. Plutnar (Ordoš), 51. Vantuch (Ševc, Havlín), 60. Bakoš (Ševc, Jelínek), 62. Bulíř (Bakoš, Ševc)

Střely na branku: 44:22

Počet diváků: 1 570

Posledním českým týmem, který nastoupil do odvetného zápasu osmifinále, byla Kometa Brno. Brněnští hokejisté se dostali do vedení 1:0 na konci třinácté minuty. Lukáš Nahodil dostal přihrávku mezi kruhy a střelou mezi betony překonal brankáře Stephana. Čtyřicet vteřin před koncem první třetiny dokázali domácí vyrovnat. Z rychlého protiútoku se trefil Rafael Diaz. Brno si vzalo své vedení zpět v osmadvacáté minutě. Gajarského střela se odrazila od tyče zpět do hry, kde se kotouče chopil Tomáš Mlynář a ten jej poslal do brány. Radost Brna pokračovala. Na 3:1 zvýšil stav Alexandre Mallet. Kometa si kráčela pro postup. Z kraje třetí třetiny vstřelila dva rychlé góly, jejichž autory byli Bartejs a Nahodil. Zug dokázal snížit na 2:5, ale nic zásadního se do konce zápasu nestalo. Kometa tak po celkovém vítězství 9:5 postupuje dál.

EV Zug: HC Kometa Brno 2:5

První zápas: 3:4

Branky a nahrávky: 20. Diaz (Stalberg, Martschini), 46. Martschini (Stalberg) – 14. Nahodil (Svoboda), 29. Mlynář (Gajarský), 33. Mallet, 41. Bartejs (Hruška), 42. Nahodil

Střely na branku: 37:31

Počet diváků: 3 846