CHL Bílí tygři Liberec

CHL: Liberec znovu obrátil zápas ve svůj prospěch a bodovaly i další české týmy

Včera čeští zástupci (HC Oceláři Třinec, Bílí Tygři Liberec, Mountfield Hradec Králové a HC Kometa Brno) v Champions Hockey League sehráli další zápasy. Byla to vskutku skvělá podívaná.

Třinec zavítal do německého Mannheimu. Od první minuty byli aktivnější domácí, kteří se na začátku utkání dostali do vedení. I přes to, že se Oceláři v průběhu utkání zlepšovali, podlehli Mannheimu 2:6. Nicméně se nic nemění na tom, že po třech odehraných zápasech stále vede tabulku skupiny D.

Mountfield byl znovu zaskočen britským týmem. V prvním duelu je Nottingham porazil 4:2. V odvetě to bylo o trochu lepší, ale stejně se z vítězství radoval soupeř, když Sauve vstřelil v prodloužení vítěznou branku.

Kometa Brno má na svém kontě krásnou bilanci. Tři zápasy, tři výhry. Ve včerejším duelu na domácím ledě vyzvali brněnští finský tým KalPa Kuopio. Byl to vyrovnaný zápas, který se rozhodoval až v prodloužení. Vítěznou branku domácích vstřelil v 64. minutě Zohorna. Kometa si tak připsala další dva body do tabulky skupiny B.

Tygři z Liberce nastoupili k odvetě proti týmu Cardiff Devils. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, ale Liberec srdnatě bojoval dál a znovu dokázal obrátit skóre na svojí stranu. Navíc přidali několik branek navíc a Ďábly deklasoval 7:3. Liberecký „top scorer“ Martin Bakoš si během utkání zapsal hattrick.