HC Oceláři Třinec v Lize mistrů

CHL: Třinec a Brno slaví vítězství v prvních zápasech osmifinále, Liberec padl

První zápasy osmifinále hokejové Ligy mistrů odstartovaly dnes. Vítězství se dočkali Třinec s Brnem. Liberec zkusí štěstí v odvětě.

Bílí Tygři Liberec: Frölunda Indians 2:3 (první zápas)

Liberec začal svůj první zápas v osmifinále CHL doma proti švédskému týmu Frölunda Indians. Domácí se dostali do vedení 1:0 v deváté minutě první třetiny, když se trefil Martin Bakoš. Na začátku druhé periody vyrovnal na 1:1 Sebastian Stälberg. V polovině druhého dějství se dostal švédský tým do vedení 2:1 zásluhou Joela Lunqvista. Liberec dokázal srovnat až v poslední třetině. Trefil se Lukáš Krenželok. Vítězný gól utkání vstřelil švédský talent a možná budoucí jednička draftu, Rasmus Dahlin.

Branky a nahrávky: 10. Bakoš, 44. Krenželok (Jelínek, Bakoš) – 25. Stålberg, 29. Lundqist (Olofsson, Almqusit), 54. Dahlin (Donovan)

Střely na branku: 28:23

Počet diváků: 3 712

Malmö Redhawks: HC Oceláři Třinec 1:2 (první zápas)

Druhý český zástupce, který postoupil do osmifinálových bojů, je Třinec. Ten odehrál duel ve švédském Malmö proti tamním Redhawks. Zápas byl velice vyrovnaný, diváci v aréně byli svědky pouze tří branek. Domácí Malmö se dostalo do vedení 1:0 ve druhé třetině, když se hned z kraje trefil Nichlas Hardt. Oceláří z Třince dokázali vyrovnat až v poslední periodě. Srovnávací gól obstaral Vladimír Svačina. Vítěznou branku vstřelili třinečtí tři minuty před koncem základní hrací doby. Aron Chmielewski dostal kotouč od Davida Musila a poté jej poslal za záda Gidbarka. Malmö už nedokázalo srovnat a Třinec si veze důležité vítězství zpět do Česka.

Branky a nahrávky: 22. Hardt (Storm) – 41. Svačina (Adamský, Polanský), 58. Chmielewski (Musil, Dravecký)

Střely na branku: 30:27

Počet diváků: 5 662

HC Kometa Brno: EV Zug 4:3 (první zápas)

Od devatenácti hodin vstoupili do vyřazovacích bojů také hokejisté brněnské Komety. Brno mělo skvělý start do zápasu. Již od druhé minuty vedlo 1:0 díky trefě Jana Süsse. Dalšího gólu se diváci dočkali až ve druhé třetině, respektive v osmadvacáté minutě, když srovnal švédský hokejista Viktor Stalberg, který hrával v minulosti i v NHL. Brno se dostalo do vedení 2:1 v šestatřicáté minutě, když v oslabení ujel Alexandre Mallet. Dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky srovnal stav na 2:2 Reto Suri. Brňané si vzali své vedení zpět v polovině třetí třetiny. Marcel Haščák se v přesilovce trefil přesně z levého kruhu. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby podruhé v utkání skóroval Marcel Haščák. Opět to bylo v přesilové hře. Minutu před závěrečnou sirénou dokázali hosté snížit na rozdíl jediné branky, ale to bylo z jejich strany vše. Kometa tak vítězí v prvním osmifinálovém zápase.

Branky a nahrávky: 3. Süss (Horký, Malec), 37. Mallet (Plášek, Zohorna), 49. Haščák (Němec), 57. Haščák (Němec) – 29. Stalberg, 39. Suri (Stalberg, Helbling), 60. McIntyre (Roe)

Střely na branku: 43:24

Počet diváků: 3 345