Zápas Ligy mistrů mezi Třincem a HV71

CHL: V osmifinále bude trio českých zástupců

Poslední místo v osmifinále si vybojoval tým z moravskoslezského kraje. Oceláři Třinec dokázali zvítězit v důležitém zápase nad HV71 3:0. Do osmifinále tak postupují HC Kometa Brno, Bílí Tygři Liberec i HC Oceláří Třinec.

Zápas Ligy mistrů mezi Třincem a HV71 Zdroj: David Przybyla- iSport365

Třinečtí začali zápas lépe. Již v první minutě poslal domácí do vedení Vladimír Svačina, který překonal brankáře Petterssona- Wentzela. O osm minut později to bylo již 2:0. O druhou branku Ocelářů se postaral Polanský, který dostal přihrávku před odkrytou klec. Třinecká třiadvacítka svižnou střelou trefila bránu. Definitivní tečku za zápasem dali opět Oceláři. Ti na konci zápasu trefili prázdnou bránu. Autorem branky byl Martin Adamský, kterému nahrával brankář Šimon Hrubec. Třinec tak obsadil ve skupině D druhé místo a postupuje do osmifinále. První místo má německý Mannheim.

HC Oceláři Třinec: HV71 3:0

Branky a nahrávky: 2. Svačina (Polanský, Adamský), 10. Polanský (Adamský, Svačina), 57. Adamský (Hrubec)

Střely na branku: 20:23

Počet diváků: 4 115

Kometa měla před odjezdem jasno, že postoupí mezi šestnáct nejlepších týmů. I tak se vydala poměrně hojná skupina brněnských fanoušků až do švédského Malmö. Kometa hrála pouze ve třech formacích a dokonce v omlazeném týmu. Malmö zvítězilo 3:0 a ve skupině se umístilo na prvním místě. Kometa postupuje z druhé pozice.

Malmö Redhawks: HC Kometa Brno 3:0

Branky a nahrávky: 28. Forsberg (Andersson), 50. Setkov, 60. Händemark

Střely na branku: 25:17

Počet diváků: 1 324

Hradec Králové nakonec do osmifinále Ligy mistrů nepostoupí. Svůj poslední zápas ve skupině nezvládl. Hradec se sice dostal do vedení 1:0 na konci první třetiny, ale Bern dokázal nasázet čtyři góly ve druhé periodě a tímto bylo téměř rozhodnuto. Ve třetí třetině vstřelil každý tým po jedné brance. Bern tak postupuje do další fáze z druhého místa.

SC Bern: Mountfield HK 5:2

Branky a nahrávky: 22. Rüfenacht (Scherwey), 27. Untersander (Ebbett), 33. Pyörälä (Noreau), 40. Scherwey (Ebbett, Untersander), 44. Scherwey (Haas, Raymond) – 19. Vopelka (Červený, Dragoun), 51. Muška (Cingel, Jarůšek)

Střely na branku: 32:22

Počet diváků: 13 689

Dnes se odehraje zápas Davos: Liberec od 19:45. Liberec má již postup jistý.