Přátelské utkání- Piráti Chomutov- Jekatěrinburg

Chomutov dokázal porazit v přípravě ruský Jekatěrinburg, Liberec nestačil na Spartu

Včera nám odstartovaly přípravné zápasy českých týmů. Již od ranních jedenácti hodin se proti sobě postavily týmy domácího Liberce a Sparty. V dalším zápase se utkaly týmy Chomutova a ruského Jekatěrinburgu.

Domácí Liberec měl parádní vstup do utkání. Již na konci páté minuty rozvlnil síť Krenželok. O pžibližně osm minut později to bylo již 2:0 díky Plutnarovi. Sparta boj ale nevzdala a začala také hrát. Ve druhé třetině jsme byli svědky pouze jediného gólů, který vsítil sparťanský hokejista Uher. Třetí třetina nám nabídla tři góly. Na 2:2 vyrovnával Říčka. Nová posila Liberce- Šmíd, vrátil Liberci vedení 3:2. V polovině třetí třetiny vyrovnal Smejkal, kterému nahrával Jandus. Základní hrací doba nám skončila a nezbývalo nic jiného, než jít do prodloužení. Tam se na gól nemuselo dlouho čekat a Černoch vystřelil první výhru Sparty v přípravě.

Liberec - Sparta 3:4 pp

Branky: 6. L. Krenželok, 14. Plutnar, 48. Šmíd – 33. Uher, 44. Říčka, 52. Smejkal, 61. Černoch

Ve druhém utkání, kde byl  český zástupce se střetly proti sobě Chomutov a Jekatěrinburg. Utkání začalo v 17:30. V brance ruského týmu chytal český brankář Jakub Kovář. První třetina nám nabídla tři góly. V 11. minutě šel Jekatěrinburg do vedení 1:0 díky Pareovi. Domácí vzápětí vyrovnali na 1:1 z hole Tomečka. Yegorshev však vrátil ruskému týmu vedení na 2:1. Ve druhé třetině jsme viděli také tři branky. Tentokrát dvě od Chomutova (Růžička, Valach) a jeden od Jekatěrinburgu (Beck). Třetí třetina byla bezgólová. Prodloužení rozhodl svým druhým gólem v zápase Tomeček. Celé utkání mohli vidět fanoušci na Youtube kanále Chomutova.

Piráti Chomutov - Avtomobilist Jekatěrinburg 4:3 pp

Branky- 16. a 65. V. Tomeček, 24. V. Růžička ml., 29. Valach - 12. Paré, 17. Jegoršev, 22. Tičar

Dnes nás čeká pouze jeden přípravný zápas, kde je český zástupce. Od 15:00 se proti sobě postaví Jekatěrinburg a Pardubice.