Třetí semifinálový zápas Chomutova s Libercem

Chomutovští doma uhráli první bod a snížili v sérii na 1:2

Semifinálová série mezi Chomutovem a Libercem se po dvou zápasech v liberecké aréně přesunula do chomutovské haly. Na první gól si fanoušci museli počkat přes dvě třetiny. Ve třetí třetině se domácí blýskli dvěma góly a snížili sérii s Libercem na 1:2.

První třetina začala na obou stranách velmi vlažně a hra byla hodně rozkouskovaná. V deváté minutě přišlo vyloučení hostí, ale domácí první přesilovou hru neodehráli příliš dobře. První větší šance přišla ve dvanácté minutě. Sklenář střílel pod horní tyčku, ale na libereckého gólmana si nepřišel. Vzápětí přišly dvě šance libereckých. Nejdříve nepřekonal bekhendem Laca Valský, následně se domácí brankař blýskl zákrokem proti střele Valského. nejblíže gólu byli asi domácí hokejisté v patnácté minutě, kdy střela Humla ve vlastním oslabení orazítkovala tyč Lašákovy brány. Nakonec divákům první třetina zápasu Chomutova s Libercem branku nenabídla.

Ve druhé třetině byli prvnímu gólu zápasu opět blíže hokejisté Chomutova. Nejdříve se dostal do zakončení Huml. Jeho pokus ale liberecký brankář vyrazil mimo tři tyče. Hned na to pálil Skokan. I tento pokus vyrazil Lašák mimo bránu. Ve dvacáté osmé minutě byli u šance hostující, konkrétně Stránský. Ani tento pokus gólem neskončil. Na konci druhé třetiny byli při chutii liberečtí hokejisté, kteří hráli přesilovou hru. Nejdříve pálil Krenželok, Laco vytáhl famózní zákrok a svůj tým podržel. Vzápětí Ordoš netrefil poloodkrytou branku. Ani ve druhé třetině jsme gól neviděli.

Do třetí části vlétli domácí skvěle. Růžička se prokličkoval přes brankáře Lašáka, puk ale za jeho záda dostat nedokázal. Ve čtyřicáté čtvrté minutě se s větší šancí vystřídaly oba týmy. Nejdříve byl u puku Krenželok, který Laca nepřekonal. Následně pálil Růžička, který Lašákovu branku těsně minul. ve vlastním oslabení se před branku dostal Vitásek, který chomutovského brankáře nepřekonal. Ve čtyřicáté deváté minutě přišel první gól zápasu, o který se postarali domácí. Gól na 1:0 střílel Michal Vondrka. O minutu později navyšovali Piráti na 2:0. Ve vlastním oslabení se trefil Ivan Huml. V padesáté čtvrté minutě to mohlo být 3:0, ale Růžička nedokázal Lašáka prostřelit. V padesáté sedmé minutě odvolali hosté brankaře. Do konce třetí části ale už žádný gól nepadl a chomutovští si připisují první vítězství v této semifinálové sérii.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 2:0

Branky a nahrávky: 49. Vondrka (Kudělka), 50. Huml (Tomica, Rutta)