Finálová série Komety s Libercem

Čiliak vynuloval Liberec a Kometa je krůček od vysněného titulu

Finálová série se přesunula z Liberce do Brna. Kometa si na svůj led přivezla dvoubodový náskok. Už v první třetině sestřelili brněnští Liberec dvěma brankami. Famózní Čiliak Tygrům nedovolil jediný gól. Necelé dvě minutky před koncem poslední třetiny pojistil brněnskou výhru Zaťovič. Kometa tak vyhrála třetí zápas 3:0 a stejným poměrem vede sérii.

V úvodu zápasu nabídli liberečtí domácím přesilovou hru po faulu Branka Radivojeviče. Ve třetí minutě se k větší šanci dostal Němec, puk ale proletěl těsně vedle tyče. První přesilovou hru brněnští nedokázali využít, naopak nabídli hru pět na čtyři hostům z Liberce. V oslabení se dostal Hruška do protiútoku, puk poslal mimo Lašákovu branku. Liberečtí si žádný větší tlak nedokázali vytvořit. V osmé minutě si brněnští zahráli znovu přesilovou hru. Ani v té branka nepadla. Ve třinácté minutě nahrával Krejčík Kováčikovi, Lašák puk zachytil v lapačce a videorozhodčí musel posoudit, zda neskončil za brankovou čárou. Videorozhodčí nakonec první gól třetího finálového zápasu potvrdili a Kometa tak šla do vedení 1:0. Netrvalo dlouho a brněnští odskočili o dvě branky. Stále ve třinácté minutě zvyšoval při přečíslení dva na jednoho Marek Kvapil. V půli šestnácté minuty nechybělo moc ke třetímu brněnskému gólu, Zaťovič nedokázal zvednout puk nad Lašákův beton. První třetinu vyhrála Kometa 2:0.

Ve dvacáté šesté minutě se osamostatnil před Lašákem Čermák, který mířil mezi betony libereckého gólmana. Ten si tento prostor však pohlídal a třetímu gólu zabránil. Ve dvacáté deváté minutě brněnští chybovali, čehož využil Jelínek, který přihrával Svačinovi. Liberecký hokejista trefil pouze břevno Čiliakovy branky. O chvíli později se liberečtí ocitli v další velké šanci. Čiliak si však branku pohlídal a dál držel čisté konto. Začátkem třicáté čtvrté minuty blokoval Mojžíš Malletovu střelu. Ve třicáté páté minutě dohrál Derner tvrdě Erata, což se domácím fanouškům nelíbilo. Rozhodčí ale nevylučovali. Do konce třetiny žádná tutová šance nepřišla a druhá část byla tedy bezgólová.

Po úvodním buly třetí části pálil Radivojevič. Brněnský brankař skryl puk bezpečně ve svojí lapačce. Ve čtyřicáté deváté minutě liberečtí nepřesně kombinovali. Jejich chyby využil Haščák, přihrál Čermákovi. Čermák mohl skórovat do odkryté branky, ale puk poslal mimo tři tyče. V padesáté druhé minutě přihrával zpoza brány Svačina. Bližňákovi střela nevyšla a Čiliak ji bezpečně pokryl. V padesáté páté minutě se hostům podařilo udržet útočné pásmo, s Vantuchovou střelou si ale Čiliak poradil. Ke konci padesáté sedmé minuty si vzal liberecký trenér oddechový čas po domácím odpískaném icingu. Lašák zůstal na střídačce, Liberec zkoušel hru v šesti. Začátkem padesáté osmé minuty si oddechový čas bral domácí kouč Zábranský. Na konci padesáté osmé minuty netrefil Mallet prázdnou libereckou bránu. O pár vteřinek později se nemýlil Marek Zaťovič. Zvýšil skóre na 3:0 a rozhodl zápas.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0

Branky a nahrávky: 13. Kováčik (J. Krejčík), 13. M. Kvapil (Hruška), 59. Zaťovič (Čermák)