Čtvrtý semifinálový zápas na ledě brněnské Komety

Čtvrtému semifinálovému zápasu vévodili brankáři

Po včerejších gólových hodech přišel téměř bezbrankový zápas, který musely rozseknout až samostatné nájezdy. I ty musela rozseknout až sedmá série. Hradec Králové po těžkém boji srovnal sérii a aspoň trochu odčinil včerejší potupnou prohru.

Do čtvrtého semifinálového zápasu vstoupili aktivněji hosté. Ve druhé minutě zápasu se puk ocitl za brankovou čárou Komety. Bohužel pro Hradec ho tam Jarůšek dorazil až po odpískání rozhodčího. V půli jedenácté minuty zazlobili domácí. Vojtěch Němec se ocitl sám před Rybárem a z vyložené šance trefil pouze jeho betony. Pár vteřin na to vyostřil u mantinelu menší souboj, po kterém se vylučovalo na obou stranách po dvou hráčích. Z brněnských řad si odpykával trest Vojtěch Němec a Tomáš Malec. Za hradecké Richard Jarůšek s Martinem Pláňkem. V patnácté minutě měli brněnští obrovskou šanci vstřelit první gól zápasu. Hradečtí šli do tří. Kometa hrála přes minutu a půl přesilovku pět na tři. Tuto šanci domácí nevyužili. V první třetině jsme gól neviděli.

První větší šanci druhé třetiny měli hosté. Šimánek si ale nedokázal zpracovat přihrávku. O chvíli později tečoval na druhé straně Čermák puk pár centimetrů od levé tyče. V půli zápasu si brněnští zahráli další dvojnásobnou přesilovou hru. Domácí stříleli ze všech stran, gól ale nepadl ani tentokrát. Obrovská šance na straně Hradce přišla ve třicáté osmé minutě. Šimánek s Dragounem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný ale promáchl a hosté šanci neproměnili. O chvíli později se do gólové příležitosti dostal Jan Hruška. Ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal Rybára překonat. Ani ve druhé části se nepodařilo vstřelit branku. Oba týmy drželi skvělí brankaři.

Ani ve třetí třetině nedokázal žádný z týmů vstřelit první gól. V padesáté páté minutě střílel Šimánek, ale brněnskou svatyni minul. Závěr třetiny patřil domácím. Ti ze všech stran ostřelovali hradeckého gólmana. Ani tentokrát nedokázali procpat puk za brankovou čáru. Hosté nakonec vyhodili na zakázané uvolnění a trenér Sýkora si vzal oddechový čas.

Prodloužení lépe rozehráli domácí. Nečas tečoval puk, ten ale zamířil těsně vedle brány. V sedmdesáté minutě se dostali hradečtí do přečíslení dva na jednoho. Picardovu střelu zablokoval Gulaši. Další šanci měl hostující Knotek, který trefil pouze tyč! Ovšem ani prodloužení žádný gól nepřineslo. Na řadu musely přijít samostatné nájezdy. První nájezd nebyl proměněn ani na jedné straně. Druhý nájezd proměnil pouze brněnský Ondřej Němec. Ve třetí sérii skóroval hradecký Knotek. Celý zápas rozhodla až sedmá série, ve které svůj nájezd proměnil opět Knotek. Hradec vítězstvím 1:0 po nájezdech srovnal sérii. Semifinále se tedy za nerozhodného stavu 2:2 přesune opět do Hradce.

HC Kometa Brno - Mountfield HK 0:1 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: rozh. náj. T. Knotek