David Pastrňák dává gól v prodloužení

David Pastrňák pomohl Bostonu k výhře dvěma body. Dominik Simon výrazně pomohl k výhře Pittsburghu

21letý David Pastrňák i nadále ukazuje, jakou kometou NHL je. Dnes řídil vítězství Bostonu dvěma asistencemi. Z farmy byl pro dnešní utkání poprvé v letošní sezóně Dominik Simon a hned se ukázal ve výborném světle. Jako člen čtvrté formace Tučňáků zaznamenal stejně jako Pastrňák dvě asistence. Gólově se dnes prosadili Hertl, Jaškin a Sobotka.

Již ve včerejších večerních hodinách se odehrálo utkání mezi Detroitem a St. Louis. Modře odění byli favority utkání, což nakonec potvrdili, když čtyřmi zásahy po 40 minutách vyhnali z brány Jimmyho Howarda. Toho na poslední dějství nahradil Petr Mrázek, kterého navíc překonal také český mladík s ruskými kořeny Dmitrij Jaškin. Ještě však na začátku druhé třetiny vstřelil branku třebíčský rodák Vladimír Sobotka, jehož branka se nakonec ukázala jako vítězná.

David Pastrňák i nadále ukazuje, že pro bostonské je útočnou silou číslo jedna. V dnešním utkání byl u dvou tref svého týmu. Nejdříve přihrál na gól svému parťákovi z formace Marchandovi a na začátku druhé třetiny také DeBruskovi a zápas tak zakončil s dvěma asistencemi.

Jednou asistencí přispěl dnes k výhře v prodloužení Tampy Bay také Ondřej Palát, která porazila Winnipeg v nastaveném času díky brance Braydena Pointa.

Po delší době se dnes na ledě objevil také forvard New Jersey Devils Pavel Zacha. Prohře sice nezabránil, nicméně přihrál přesně na druhý gól svého týmu, který vsítil Miles Wood a po dlouhé době si tak připsal další asistenci do kanadského bodování.

Povolání z farmy se dočkal český útočník Dominik Simon, který dodnes předváděl velmi dobré výkony na farmě ve Wilkes. Na základě skvěle odváděné si jej kouč Sullivan povolal do prvního týmu a Simon ukázal, že do něj bezpodmínečně patří. Tučňáci sice podlehli Torontu, za které si připsal i jednu asistenci Roman Polák, 3:4, nicméně Simon byl hned u dvou golů. Nejdříve nasměroval přesnou přihrávku na úvodní gól Pittsburghu Ryanu Sheahanovi a později si ještě připsal druhou asistenci u branky Crosbyho. Toto vše se mu podařilo za pouhých 11,5 minuty na ledě strávených ve čtvrté lajně. Říká si tak o nasazení do dalších zápasů někam výše.

Neuvěřitelnou formou se neustále prokazují rytíři z Las Vegas, jenž dnes zdolali Dallas 5:3. Za poražené si připsal jednu asistenci Radek Faksa, který se i nadále ukazuje ve velmi dobrém světlě, jelikož pravidělně boduje a je stále jedním z nejproduktivnějších hráčů svého týmu.

V dresu žraloků ze San Jose se dnes prosadil také Tomáš Hertl. Ten svým šestým gólem v sezóně pouze pečetil výhru svého týmu nad Ottawou na konečných 5:0.

V dresu Flames dnes opět nenastoupil Jaromír Jágr, který se potýká s obnoveným zraněním v dolní části těla. I bez něj však dokázali hráči Calgary porazit Vancouver 4:2. V zápase si připsal jednu asistenci i Michael Frolík, jenž přihrál na poslední gól utkání svému parťákovi z formace, Matthewovi Tkachukovi.